Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Obora Holedná – Rodičem v Brně

Délka trasy: interaktivní stezka 600 m, dají se zde ale podnikat i delší procházky
Doprava: MHD (autobus č. 50 a 52, zastávka Stará dálnice) / autem se dá pěkně zaparkovat přímo na vyhrazeném místě před oborou u zastávky autobusu Stará dálnice
Náročnost trasy: velmi nenáročná
Vhodná pro kočárky: ano


Obora Holedná se nachází mezi městskými částmi Bystrc, Jundrov a Kohoutovice a je jedno z našich nejoblíbenějších míst v Brně. Je to tu pěkné v každém ročním období, v létě se tu třeba dá schovat před úmorným teplem. Míst k procházení je tu hodně, popularitu obory zvýšila například nová rozhledna ležící těsně za její hranicí. Nejvíce navštěvovanou součástí obory je pravděpodobně Interaktivní stezka zřízená Lesy města Brna.

Stezka je nenáročná asi 600 m dlouhá a je vhodná i pro kočárky. Je umístěna v nejnavštěvovanější části obory u výběhu divočáků (kousek od zastávky Stará dálnice). Součástí stezky je celkem 10 zastavení, které obsahují kreslené informační tabule, odpočinkovou lavičku a herní interaktivní prvky, díky nimž mohou děti vnímat příběh o lese všemi smysly.

Součástí stezky je lesní hřiště pro nejmenší návštěvníky lesa. Děti mohou na hřišti vyzkoušet obratnost třeba na kládové houpačce, originální prolézačce nebo na lezecké stěně.

Je tu také velká pravděpodobnost, že potkáte daňky, kteří jsou na lidi zvyklí a nebojí se přijít blíže. Je však přísně zakázáno zvěř krmit.

Jak do obory dostanete?

MHD: Stezka je nejlépe přístupná ze zastávky autobusu 50 a 52 Stará dálnice

Autem: dá se zde zaparkovat přímo na vyhrazeném místě před oborou u zastávky autobusu Stará dálnice, parkoviště samozřejmě není velké a ve vytížených dnech, kdy je pěkné počasí. nemusí stačit.

Leave a Reply