Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Parníkem po Brněnské přehradě – Rodičem v Brně

Parník je další z atrakcí, kterou s dětmi musíme navštívit každý rok. Je to brněnská klasika, kterou děti milují.

Jak dlouho vyjížďku parníkem (či spíše plavidlem 😊) si zvolíte, je už jen na vás. My máme oblíbenou Rokli, kde je pěkné dětské hřiště, občerstvení i dobrý přístup do vody pro ty, kteří by se chtěli osvěžit v přehradě. Cesta z přístaviště do Rokle trvá 25 minut, což je ideální doba pro menší děti. Pokud navíc máte rádi adrenalin, můžete zve vyzkoušet čím dál oblíbenější paddleboardy. Rokle je také vhodná pro kočárky a invalidní vozíčky.

Další oblíbenou zastávkou je U kotvy, kde najdete dřevěnou prolézačku ve tvaru hrocha, kovovou sochu kotvy a restauraci. Odsud se dá příjemnou procházkou podél břehu dojít zpět až do přístaviště. Cestou budete míjet Kozí horku, kde jsou nově udělaná krásná dětská hřiště a sportoviště.

Se staršími dětmi pak doporučujeme hrad Veveří. Sem plavba trvá cca 48 minut a můžete si udělat celodenní výlet i s návštěvou a prohlídkou hradu.

V posledních letech se také renovuje a zdokonaluje Sokolské koupaliště. Jsou to však jen 2 zastávky z přístaviště a cesta trvá necelou čtvrt hodinku. Některé děti by tedy mohly být zklamané, že vystupují moc brzy. Ale i tady najdete pěkné dětské hřiště, převlékárny, toalety a super Beach bar Hříbek, kde si budete připadat jak na dovolené u moře. Děti si tu mohou hrát na plážovém písku a rodiče si dát úžasné míchané drinky. Jsou tu také vodní nafukovací atrakce přímo ve vodě, ale to je spíše pro starší děti a pro plavce.

Ze Sokolského koupaliště je i moc příjemná procházka k přístavišti vhodná pro kola nebo odrážedla. Když si tedy koupíte pouze jednosměrnou jízdenku, zpět si můžete udělat příjemnou procházku.

Doporučujeme si před plavbou nastudovat jízdní řády parníku, který najdete např. tady

Kde Brněnskou přehradu najdete?
V městské části Brno – Bystrc
Přístaviště: Ulice Přístavní 1166/40, Bystrc

Doprava autem: Parkování na parkovišti u přístaviště, často je však plné, pak doporučujeme u blízkého Penny marketu nebo v bočních uličkách a dojít kousek pěšky.

MHD: Tramvaj č. 1 a 3, zastávka Přístaviště

Leave a Reply