Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Wilsonův les – Rodičem v Brně

Wilsonův les je rozhodně jedno z nejlepších míst v Brně na procházky s dětmi. Děti zajisté potěší, že je plný dětských hřišť, a rodiče zase ocení příjemný klid a únik z městského ruchu.

Wilsonův les, či spíše lesopark, je se svojí rozlohou téměř třicet pět hektarů největším lesoparkem v Brně. Rozkládá se na svahu skalnatého kopce nad řekou Svratkou v jižním okraji městské části Žabovřesky, jižním cípem však zasahuje i na území sousední městské části Brno-střed.

My jsme do Wilsonova lesa přišli z ulice Jana Nečase, kde jsme i pohodlně zaparkovali. Podle nás je to nejlepší místo pro začátek trasy. Jednak proto, že při vstupu do lesa nad sportovní halou Rosničkou jsou hned 3 dětské hřiště v těsné blízkosti za sebou, jednak je tu i stejnojmenná restaurace Rosnička s kvalitní českou kuchyní, zastíněnou terasou s dětským hřištěm a výhledem na Jurkovičovu vilu. Právě zde můžete procházku také zakončit, třeba obědem.

Wilsonův les je plný zpevněných cestiček, které jsou vhodné i pro kočárky. Připravte se však na to, že vytlačit kočárek až na vrchol kopce bude docela náročné na kondičku. Ale určitě se to dá zvládnout a vyšlápnout si to až na vrchol stojí za to. Po cestě ještě potkáte jedno hřiště na ulici Havlíčkova, kde je i velké pískoviště plné hraček, které si děti mohou zapůjčit. V horní části lesa je vyhlídkový altán, ze kterého je krásný výhled na město. Ve středu svahu zůstal zachován kovový most, který jako jediný připomíná bývalou sjezdovku.

Na každém kroku lesa jsou lavičky k posezení a je zde i nespočet krmítek pro ptáčky. Do nich mohou sami návštěvníci sypat zrní a ptáčky krmit.

Vstupy do lesa:
Do kopce: z Žabovřesk z ulic Jana Nečase, Zeleného či Marie Steyskalové. Nejbližší zastávky MHD jsou Bráfova (tramvaj č. 1) nebo Burianovo náměstí (tramvaj č. 3 a 11).
Z kopce: ze Stránic od vilové čtvrti na Žlutém kopci (zastávka trolejbusu 39 – Barvičova) nebo z ulic Krondlova a Foustkova, které jsou jen kousek od náměstí Míru (tramvaj č. 4 nebo autobus č. 68).

Leave a Reply