Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Přírodní rezervace Kamenný vrch s lesoparkem – Rodičem v Brně

Přírodní rezervace Kamenný vrch nabízí v jarních měsících podívanou na největší populaci koniklece velkokvětého na světě. Bohatý výskyt koniklece velkokvětého (asi 55 tisíc trsů rostlin) zde v druhé polovině března vytváří jedinečný fialový koberec.

Přírodní rezervace Kamenný vrch se rozprostírá na rozloze asi 15 hektarů v katastrálním území městských částí Nový Lískovec a Kohoutovice na jihozápadních svazích Kohoutovické vrchoviny v nadmořské výšce kolem 360 metrů.

Tohle místo ale není nádherné jen když kvetou koniklece. Je zde i lesopark s funkcionalistickou rozhlednou z 1928, kterou město nově opravilo a zpřístupnilo veřejnosti v roce 2011. Bohužel, skrz vysoké stromy, z ní však moc neuvidíte. V posledních letech dochází k postupné obnově parku a některých stavebních prvků a připravuje se vybudování nové rozhledny, která by svou výškou převýšila les a byl z ní rozhled po širokém okolí.

Na Kamenný vrch je s dětmi nejlepší jít od hotelu Myslivna, trasa odsud není tak náročná, zvládnou ji i kočárky a odrážedla a navíc zde v teplých měsících mají letní terasu s posezením, dětským hřištěm a bezkonkurenčním výhledem na Brno.

Možností jak sem dojít je ale více např. z ulice Koniklecové (Kamenný vrch), z ulice Kamínky, Raisova a nebo Zoubkova.

Jak se sem dostat MHD:
Myslivna
: autobus č. 68 (jezdí 1x za hodinu)
Koniklecová (sídliště Kamenný vrch): trolejbusy č. 26 a 37, autobusy č. 35 a 50.
Přímou cestu k rozhledně, která však překonává větší převýšení, lze podniknout z ulic Raisova či Kluchova (zastávky trolejbusů č. 25 a 26).

Leave a Reply