Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zahradní železnice v Obřanech – Rodičem v Brně

Zahradní železnice na Mlýnském nábřeží v Obřanech je splněný sen pro všechny děti i spoustu rodičů. Malá úzkorozchodná trať provozovaná nadšencem panem Kovářem na jeho vlastní zahradě je krásným tipem na nedělní odpoledne v Brně.

Asi není dítěte, které by nemělo rádo vláčky. A co teprve vláček, do kterého si může nasednout a nechat se povozit po speciální zahradní trati. Také pro rodiče je to zábavný pohled, když jim děti ve vláčku mizí do tunelu a následně se s nadšeným jekotem vynoří na druhé straně.

Zahradní železnice bývá často překvapením pro náhodné chodce při nedělní procházce podél řeky Svitavy, protože dokud před zahradou nestojíte, nenajdete na vláček po cestě žádné upozornění (nejspolehlivější je jít po zvuku dětského jásotu 🙂 ).

Za pěkného počasí tu jezdí vláček každou neděli od 11 do 17 hodin (s přestávkou mezi 13. a 14. hodinou). Souprava je tažena věrnou zmenšeninou lokomotivy, zapojeno bývá asi pět dvoumístných vozíků, což znamená, že vláček při jedné jízdě uveze celkem deset dětí. Hmotnostní limit je stanoven na 25 kg.

Pan provozní trpělivě spouští kličkou několikaminutovou jízdu, která několikrát objede zahradu kolem dokola, nejzábavnější částí trati je vjezd do malého tunelu a následný sjezd z kopce na druhé straně. Za jízdu nic nevybírá, před vstupem má pouze položenou kasičku na dobrovolný příspěvek na provozní náklady. My i naše děti jsme byli z železnice skutečně nadšení, takže jsme ho s radostí podpořili a doufáme, že mu elán do provozu ještě nějakou chvíli vydrží.

Kromě jízdy vláčkem můžete pozorovat i další dění podél trati – panáčky na nádraží či jízdu malé elektrické zubačky.

Kde zahradní železnici najdete:
Mlýnské nábř. 522, Brno-Obřany
MHD: Konečná zastávka tramvaje č. 4 Obřany, Babická
Autem: Na konci ulice Mlýnské nábřeží je malé parkoviště

Kdy se jezdí?
Za příznivého počasí každou neděli 11–13 hod, 14–17 hod
Více info: http://www.zahradnizeleznice.net/