Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Holásecká jezera – Rodičem v Brně

Jak se sem dostanete?
Autem: zaparkovat na ulici U Potoka nebo na travnatém prostranství navazujícím na ulici K Jezerům.
MHD: autobus číslo 63, 64 nebo 48, zastávka V Aleji nebo Holásky


Přírodní památka Holásecká jezera je soustavou jezer a mokřadů v městské části Brno-Tuřany, které byste možná na území mezi dvěma dálnicemi nečekali. Zdejší divoká příroda každému učaruje.

Holásecká jezera se nachází převážně v katastrálním území Holásky, malá část leží také v katastrálním území Brněnské Ivanovice. Holásecká jezera byla vyhlášena jako zvláště chráněné území, předmětem ochrany je zdejší unikátní zvířectvo i rostliny. Když tudy budete procházet, bude vám připadat, že jste se ocitli v nějaké tajuplné přírodní rezervaci a rozhodně ne, že se nacházíte v Brně kousek od největšího nákupního centra.

Soustavu tvoří sedm na sebe navazujících průtočných jezer na Černovickém potoce a tři neprůtočná jezera. Kouzelné jsou Holásecká jezera z jara, když to tu krásně kvete, a ještě více možná na podzim, když vše kolem hraje barvami.

Děti určitě potěší, že je tu spousta kačenek a labutí, tak můžete přibrat něco vhodného na krmení s sebou (raději zeleninu než pečivo). Pokud k Holáseckým jezerům přijdete z ulice U Potoka, je tu moc příjemné dětské hřiště a po cestě k jezerům potkáte i lamu a ovečky.

Kolem Holáseckých jezer vede cyklostezka, tak si můžete přibrat kola nebo odrážedla a dojet (nebo dojít) třeba k Olympii, kde najdete největší hřišťový areál v Brně. Je to opravdu kousek (necelé 2 km). Samotné cestičky kolem jezírek jsou nezpevněné a celkem blátivé, takže si vemte vhodnou obuv a příliš nepočítejte s kočárkem.

Kde Holásecká jezera najdete?
V brněnské městské části Brno-Tuřany
Nejlepší je přijít z ulice U Potoka nebo z ulice K Jezerům

Leave a Reply