Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Vyhlídka Chvalovka nad Bystrcí – Rodičem v Brně

Délka trasy: 4 km
Doprava: autem zaparkovat u Rybářské bašty, ale můžete se klidně přiblížit i blíže.
MHD: autobus 303, zastávka Rakovec, nebo busy na zastávku Ruda (51, 52, 54)
Náročnost trasy: mírně náročná
Vhodná pro kočárky: s terénními kolečky ano, ale nadřete se. Cestu zpět bychom volili raději tutéž, kterou jste k rozhledně přišli (pokud půjdete podle naší mapy).
Doporučení: rozhledna je v lese, takže doporučujeme nastříkat repelentem proti klíšťatům, ať si nějaké nechtěné zvířátko neodnesete domů.


Málokdo asi ví, že městská část Brno-Bystrc ukrývá tak krásné místo. Vyhlídka je to sice malá, měří jen asi 4 m, ale místo, kde se nachází, je dokonalé. Když na ni po žebříku vylezete, naskytne se vám krásný výhled na Brněnskou přehradu a ne jen na ni.

Cest, jak se dostat k rozhledně je více. Pro ty, kterým se nechce moc chodit, mohou přijít z ulice Vejrostova nad sídlištěm Kamechy. Byla by však škoda neudělat si k rozhledničce krásnou procházku, která má opravdu co nabídnout. My jsme naši cestu začali u Brněnské přehrady u restaurace Rybářská bašta na ulici Rakovecká. Můžete tu dobře zaparkovat, nebo vás sem přiveze autobus číslo 303 od Zoologické zahrady, dá se sem i dojít krásnou procházkou kolem přehrady, pokud vám nevadí pár metrů v nohách navíc.

Výhodou je, že je tu kousek i dětské hřiště a zároveň se tu po procházce můžete občerstvit.
Přímo naproti Rybářské baště přes hlavní silnici uvidíte cestičku, která vede mírně do kopce, a po ní se vydáte. My jsme si udělali takový krásný 4 km dlouhý okruh, který vám zakreslím do mapy. Po cestě jsme potkali dřevěné sochy krtečka, králíků Boba a Boka, hříbečků a sochy tváří. Potkáte také odpočinkové místo s posezením, kde si můžete chviličku oddychnout.

Cesta to není nějak náročná, ale jako každá cesta k rozhledně je mírně do kopce. S kočárky by se nejspíš dalo, ale bylo by to docela náročné. Vracet byste se museli však stejnou cestou, jako jste k rozhledně přišli, naše zpáteční cesta pro kočárky vhodná úplně nebyla.

Ještě doporučuji si předem trochu nastudovat mapu, protože rozhledna je celkem schovaná a ne úplně snadno ji uvidíte. Taková malá nápověda je, že po cestě, která vede k vodojemu, odbočíte na lesní cestu doprava, ta vás už k rozhledně dovede. Rozhledna se bude nacházet po pravé straně.

Pokud byste sem šli nějakou první neděli v měsíci od května do září, můžete to spojit i s návštěvou zahradní železnice nad Mniší horou, která je jen kousek od cesty vedoucí na vyhlídku.

Leave a Reply