Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Pramen Sv. Floriána a lesopark Černovice – Rodičem v Brně

Lesopark v Brně ve starých Černovicích může být nenápadným, ale o to překvapivějším výletním cílem. Na tohle pěkné místo v Mírové ulici se určitě budeme rádi vracet. Hned u cesty najdete přístřešek, pod nímž vyvěrá minerální pramen Sv. Floriána (voda vyvěrá volně a můžete si ji natočit, je ale poměrně dost železitá). Kousek od pramene je lesopark s dětským hřištěm. Mimo to je tu hřiště na fotbal, nohejbal a dá se zde zahrát i pingpong.

Prochází tudy stezka s naučnými tabulemi, stezkou bosou nohou či broukovištěm. Malý rybníček hlídá dvoumetrový Černovický vodník, kterého vyřezal řezbář Jaroslav Pecháček. U rybníčka je několik posilovacích strojů na work-out.

Podél lesoparku vede cyklostezka z Obřan do Komárova, tak se zde můžete zastavit po cestě na odpočinek. V blízkosti lesoparku najdete také občerstvení U Trolla, které nabízí poklidné posezení. Navíc i tady mají dětské hřiště s pískovištěm, houpačkou a skluzavkou.

Cestu k lesoparku můžete pojmout jako poznávací výlet za místními hřišti. Zhruba kilometr od lesoparku se cestou vedoucí zahrádkářskou kolonií dostanete na hřiště v ulici Kovácká a Blatouchová. Druhé jmenované je koncipováno jeden velký hrad. Ve tvaru hradeb zde kromě prolézaček najdete i pískoviště nebo lavičku. Děti byly z hlavního prolézacího hradu nadšené, což umocnil také zážitek projíždějících vlaků v blízkosti.

Kde Lesopark najdete?
V Brně-Černovicích, ulice Mírová.

Otevírací doba občerstvení U Trolla:
PO–PA 16:00–21:00, SO–NE 15:00–21:00

Leave a Reply