Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Ranč v Ořešíně – Rodičem v Brně

Ořešín je naprosto skvělá klidová zóna pro vycházky a odpočinek v rámci Brna. Nachází se tu ranč s koníky a restaurací, prostorná dětská hřiště a spousta malebných zákoutí – včetně nádherného výhledu na Brno.

Do Ořešína se dostanete autobusovou linkou č. 70 ze zastávky Královo Pole-nádraží nebo Semilasso. Vystoupíte na konečné zastávce Ořešín. Odtud se vydáte po modré turistické značce (do kopce) směr Horka, která vás dovede až k ranči. Kdo bude cestovat autem, doporučujeme zaparkovat pod kopcem u dětského hřiště podél cesty a udělat si k ranči pěknou procházku.

V Ořešíně podél cesty k ranči najdete dobře vybavené dětské hřiště pro malé děti (včetně WC), na protější louce jsou prolézačky pro větší děti i lanová dráha. Na loukách se pasou koníci i ovce, a to vše podtrhuje krásný výhled do okolí. Najdete tu také krásné dřevěné posezení, včetně zastřešeného altánku.

Občerstvit se můžete na Ranči CH, který po telefonické domluvě nabízí také vyjížďky na koni krásnou přírodou Ořešína.
Vede odsud spousta turistických tras jak pro pěší, tak pro cyklisty, a to od těch kratších až po náročnější.

Severní okraj města Brna je bohatý na pramínky potůčků a studánky, tím je celé území neobyčejně atraktivní.
K ranči se bez problémů dostanete s kočárkem a projdete i většinu turistických tras, které zde vedou (pokud to tedy dovoluje lesní terén a roční období).

Kde Ranč CH najdete?
Klimešova 49, 621 00 Brno-Ořešín
MHD: bus č. 70 na konečnou zastávku Ořešín

Leave a Reply