Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Rozhledna Holedná – Rodičem v Brně

 

Délka trasy: nekratší cesta tam i zpět 1,5 km z Březové ulice
Doprava:
MHD (autobus 67, zastávka Jundrov) / autem se dá zaparkovat na konci ulice Březová v Jundrově kousek od lesa.
Náročnost trasy: mírně náročná (do kopce)
Vhodná pro kočárky: Cesta se dá projet, ale vytlačit kočár do kopce nebude nejlehčí.


Obora Holedná je velký kus přírody v obklopení civilizace. Dá se sem jít z Jundrova, Kohoutovic i z Bystrce a pokaždé bude procházka jiná.

Nalézá se zde také spousta atraktivních cílů – obora s divočáky, dětská naučná stezka, občerstvovník, jezírka (projekt na jejich obnovu vyhrál s převahou v hlasování o participativním rozpočtu v roce 2020) a nově také rozhledna Holedná (která byla rovněž postavena jako výsledek participativního rozpočtu). A když budete mít štěstí potkáte se tu také s daňky či jinou lesní zvěří.

Rozhledna se nachází na severovýchodním úpatí obory (těsně za plotem obory, viz mapa), nejlépe se sem dostanete z Jundrova z ulice Březová. Rozhledna je 35 metrů vysoká a z jejího vrcholu se vám otevře specifický výhled na celé Brno, zejména na Bystrc spolu s přehradou a na části Komín a Žabovřesky. Výhled si nicméně budete muset zasloužit, na vrchol rozhledny vede 208 schodů :-))

Jedná se o nejvyšší rozhlednu na území Brna. Návrh vytvořil ateliér TJ Architekti, její vzhled je inspirován dubem, což je charakteristický strom pro les v oboře. Původní návrh počítal s dřevěnou rozhlednou o výšce 25 metrů, kvůli okolní vegetaci bylo nakonec rozhodnuto o postavení ocelové rozhledny o deset metrů vyšší.

Pozor: na rozhlednunení dovoleno vstupovat s pejsky!

Možné trasy k rozhledně: 

Od obory s divočáky: délka trasy 3,3 km (pouze tam). Nazpět se vracíte stejnou cestou, nebo můžete třeba seběhnout do Jundrova, kam je cesta kratší. 

Z ulice Březová v Jundrově:

Nejkratší možná trasa. Tam je to 750 m, s cestou zpět to je zhruba 1,5 km.

Comment (1)

  • Tomáš Jurák| 17. 12. 2020

    časosběrné video z montáže nosné konstrukce:
    https://youtu.be/nclBZ1tcG6A

  • Leave a Reply