Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Otevřená zahrada – Rodičem v Brně

Otevřenou zahradu najdete přímo v centru Brna na ulici Údolní. Pokud sem půjdete poprvé, nejspíš neuvěříte vlastním očím: jdete ulicí, nikde ani strom a najednou vejdete do nenápadného vchodu jednoho z činžáků, kde se objeví taková oáza klidu.

Otevřená zahrada je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu. Jedná se o výukovou zahradu 4 živlů a naše děti si návštěvu vždy velmi užijí. Dozvědí se zajímavé věci o přírodě a fungování ekosystému, ale pochopitelně nejžádanější je vodní koryto, které nabízí vítanou možnost osvěžení v teplých dnech. Najdete zde také malou městskou farmu, která je obklopená kouzelnou bylinkovou a užitkovou zahradou. Chovají zde ovce, králíky, slepice a včely.

Součástí areálu je také unikátní pasivní budova se zelenou střechou. Je zde i malé bistro s občerstvením, takže mezitím, co si děti hrají s vodními atrakcemi, vy si můžete v klidu vypít kávu nebo zahnat hlad něčím malým na zub.

Dětem určitě přijde vhod také krásné dřevěné pexeso, dendrofon či hmatový chodník.

Od listopadu do března je zahrada veřejnosti uzavřena (zazimována). Otevírá se obvykle v dubnu s tradiční Jarní slavností. Za nás doporučujeme navštívit zahradu během Podzimní slavnosti, to je to tady nejbarevnější.

Vstupné je dobrovolné a pomáhá v péči o zahradu. Zároveň upozorňujeme, že v areálu je zákaz kouření a vstup nemají povolen ani pejsci.

Adresa: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

MHD: Zástavka Obilní trh (tramvaj č. 4)

Leave a Reply