Otevřenou zahradu najdete přímo v centru Brna na ulici Údolní. Pokud sem půjdete poprvé, nejspíš neuvěříte vlastním očím: jdete ulicí, nikde ani strom a najednou vejdete do nenápadného vchodu jednoho z činžáků a najdete tam takovou oázu klidu.

Otevřená zahrada je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu. Jedná se o výukovou zahradu 4 živlů a naše děti si návštěvu velmi užily. Dozvěděli jsme se zajímavé věci o přírodě a vůbec o fungování ekosystému. Najdete zde také malou městskou farmu, která je obklopená kouzelnou bylinkovou a užitkovou zahradou. Chovají zde ovce, králíky, slepice a včely.

Součástí areálu je také unikátní pasivní budova se zelenou střechou. Je zde i malé bistro s občerstvením, takže mezitím co si děti hrají s vodními atrakcemi, vy si můžete v klidu vypít kávu nebo zahnat hlad něčím malým na zub.

Od listopadu do března je zahrada veřejnosti uzavřena (zazimována). Otevírá se obvykle v dubnu s tradiční Jarní slavností. Za nás doporučujeme navštívit zahradu během Podzimní slavnosti, to je to tady nejbarevnější.

Vstupné je dobrovolné a pomáhá v péči o zahradu.

Adresa: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

MHD: Zástavka Obilní trh (tramvaj č. 4)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *