Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Jižanský dvorek – Rodičem v Brně

Jižanský dvorek nejspíš nemusíme představovat. Kdyby náhodou ještě někdo nevěděl o tomto krásném místě, najdete ho v Brně Horních Heršpicích mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží, kde se dá i krásně zaparkovat. Je to taková malá ZOO s hospodářskými zvířaty uprostřed Brna. Můžete zde vidět např. oslíky, daňky, kozy, prasátka, kačeny, ovce, husy a dokonce i klokana. Hned vedle dvorku je i pěkné dětské hřiště.

My tohle místo máme rádi nejen kvůli zvířátkům, ale také díky krásné procházce či projížďce kolem řeky Svratky po cyklostezce, kde najdete spoustu hřišť, kopky na ježdění na kolech, můžete nakrmit kačenky a labutě. Naše nejoblíbenější je hřiště za Avionem, kde je super tobogánová skluzavka a málo dětí. Od Jižanského dvorku sem dojdete procházkou cca za 15 minut a jdete stále kolem řeky.

Návštěvu Jižanského dvorku je také možné v letních měsících spojit s biotopem nebo Hopsálkovem, což je ráj pro děti s nespočtem trampolín a nafukovacích bublin.

Kde Jižanský dvorek najdete?

V Brně – Horních Heršpicích mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží. Napojit se na stezku ale můžete kdekoliv po cestě (dle mapy), nebo začít od Olympie.

Jak se k Jižanskému dvorku dostanete?

Autem pohodlně zaparkujete u Jižanského dvorku na ulici Dufkovo náměstí.

MHD: autobus č. 49 zastávka Kšírova, autobus č. 40 zastávka Hněvkovského

Leave a Reply