Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Dětské hřiště v Kníničkách – Dolní louky – Rodičem v Brně

Tomuhle hřišti v Kníničkách rozhodně patří místo v kategorii nejlepší hřiště v Brně. Pokud se k němu vydáte MHD, můžete si k němu udělat skvělou procházku ze zastávky Zoologická zahrada kolem Svratky, kde potkáte nejen spoustu kačenek, ale také ještě jedno pěkné Rákosníčkovo hřiště. Navíc je to jen 900 m stále po rovince, takže cestu hravě ujdou i malé děti, ideální také bude, když si na cestu vezmete odrážedlo nebo koloběžku.

Pokud se k hřišti vydáte autem, pak je nejlepší zaparkovat na záchytném parkovišti pro Zoologickou zahradu v Kníničkách. Malé parkoviště je ještě v ulici nad hřištěm, ale tam bychom nespoléhali na volné místo.

A co na hřišti najdete? Velkou prolézací sestavu se skluzavkami, kolotoč, lezeckou stěnu, obrovské pískoviště (protože kompletně celý povrch hřiště je jen písek). Syna nejvíce oslovil bagr na hrabání písku. Aktivní rodiče si mezitím, co si děti hrají, mohou zacvičit na venkovní posilovně, která je hned vedle, nebo si zahrát petanque, pro který jsou tu přímo 2 hrací plochy. Komu by toho bylo stále málo, je tu ještě hřiště na fotbálek, takže máte-li doma malého fotbalistu, určitě přibalte i míč.

Jedinou nevýhodou hřiště je, že převážná část hracích prvků není ve stínu, a tak při parním dnu zde sluníčko hodně pálí. Odpočinkové lavičky jsou však zastíněné a je zde i altánek, kde můžete ve stínu v klidu rozložit svačinku.

A pokud nemáte svačinku z domu, pak si zajděte do blízké cukrárny Aničky na nějaký dobrý tradiční zákusek. Nečekejte zde vysokou gastronomii, spíše hodně retro atmosféru 🙂

Leave a Reply