Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Olympia park – Rodičem v Brně

V našem výběru nejlepších hřišť nemůže chybět Olympia park v Brně-Modřicích. Je to nejrozsáhlejší park plný hřišť se spoustou vyžití, a to včetně sportovního. Park se těší velké oblibě, což je bohužel někdy znát i na jeho velké návštěvnosti.

Olympia park se rozkládá na ploše 5,3 hektarů. Najdete zde různá hřiště pro nejmenší děti i pro ty starší. U každé atrakce je napsáno, pro jak staré děti je vhodná. Děti zaručeně potěší také vyhlídková pyramida, sloupové bludiště nebo kamenné kvádry se zabudovanými společenskými hrami mlýnkem a dámou.

V horkých letních dnech přibalte dětem i náhradní oblečení, nebo rovnou plavky. Můžete se tu totiž osvěžit mezi vodními děly.

Parková železnice:
Parková dráha Olympia Brno je otevřena každou sobotu, neděli a státní svátek, a to od května do konce října.
Trať je dlouhá 1 600 metrů a jízda trvá cca 15 minut. Součástí je budova nádraží se zastřešeným nástupištěm, rotunda s točnou pro modely lokomotiv, depo na odstavení vagonů a dílna sloužící k opravám modelů.
Nástupním místem je Olympia park – hlavní nádraží, které se nachází v levé části parku. Jízdenka pro jednu osobu stojí 50 Kč a můžete si ji zakoupit v pokladně na prvním nástupišti.

Lezecká stěna:
Nepřehlédnutelnou dominantou je především osmnáctimetrová horolezecká stěna s velkým množstvím lezeckých cest a vlastním zázemím.

In-line dráha:
K dispozici je in-line dráha dlouhá 1,3 km a široká 3,5 m.

Beach volejbal:
Najdete zde tři hrací kurty včetně možnosti občerstvení. Rezervace můžete provádět na telefonním čísle 777 847 943.

Cyklostezka:
Olympia park se nachází u velmi oblíbené cyklostezky, tak si můžete přibrat kola a udělat si výlet kolem řeky Svratky nebo Svitavy. Přímo zde se totiž obě řeky potkávají v soutoku. Cyklostezka je plná občerstvení, hřišť a vyžití pro děti.

Areál je volně přístupný a všechno, co nabízí, si můžete v plné míře užít od dubna do října vždy mezi devátou hodinou ranní a desátou večerní.
Vstup i naprostá většina atrakcí jsou zdarma. Zpoplatněny jsou pouze projížďky na vláčcích (1 jízda cca 50 Kč) a použití lezecké stěny.

Kde Olympia park najdete:
Za nákupním centrem Olympia
U Dálnice 777
664 42 Modřice

Jak k Olympii dostanete?
Autem: zaparkujete pohodlně na parkovišti u obchodního centra Olympia
MHD: Autobus č. 49 z Hlavního nádraží nebo Olympia bus – bezplatná autobusová linka z ulice Úzká

Leave a Reply