Tohle hřiště není sice až tak veliké a dobře vybavené, leží však na krásném místě. Nedaleko od něho cca 200 m se nachází Holásecká jezera. Hřiště je vybavené skluzavkou, houpačkami a super kolotočem, který naše děti vždy na dlouho zabaví. Je tu spousta stromů zajišťujících v horkých dnech příjemný stín. Naproti dětskému hřišti se nachází ještě workout hřiště, na kterém se děti také mohou vyřádit. Po cestě k jezerům potkáte lamu a ovečky.

O Holáseckých jezerech:

Přírodní památka Holásecká jezera je soustavou jezer a mokřadů v městské části Brno-Tuřany, které byste možná na území mezi dvěma dálnicemi nečekali. Zdejší divoká příroda každému učaruje.

Holásecká jezera se nachází převážně v katastrálním území Holásky, malá část leží také v katastrálním území Brněnské Ivanovice. Holásecká jezera byla vyhlášena jako zvláště chráněné území, předmětem ochrany je zdejší unikátní zvířectvo i rostliny.

Soustavu tvoří sedm na sebe navazujících průtočných jezer a tři neprůtočná jezera. Nejkouzelnější jsou Holásecká jezera z jara, když to tu krásně kvete, a také na podzim, když vše kolem hraje barvami.

Děti určitě potěší, že je tu spousta kačenek a labutí, tak nezapomeňte i něco vhodné na krmení s sebou (raději zeleninu než pečivo). Kolem Holáseckých jezer vede cyklostezka, tak si můžete přibalit kola nebo odrážedla a dojet (nebo dojít) třeba k Olympii. Je to opravdu kousek (necelé 2 km).

Kde Holásecká jezera najdete?

V brněnské městské části Brno-Tuřany
Nejlepší je přijít z ulice U Potoka nebo z ulice K Jezerům

Jak se sem dostanete?
Autem: zaparkovat na ulici U Potoka nebo na travnatém prostranství navazujícím na ulici K Jezerům.
MHD: autobus číslo 63 nebo 48, zastávka V Aleji

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *