Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zámecké hřiště v Zámeckém parku Medlánky – Rodičem v Brně

Brněnskou část Medlánky bychom nominovali na vítěznou městkou část Brna, co se dětských hřišť týče. Do nedávna bylo našim favoritem hřiště Halda za Medláneckým rybníkem, po návštěvě nového hřiště v Zámeckém parku však přebírá prvenství právě toto Zámecké hřiště, které bylo zrenovováno jako projekt participativního rozpočtu města Brna.

Navrhovatelka vítězného nápadu Kateřina Richterová chtěla, aby předchozí nesourodé herní prvky na hřišti nahradily nové, které by odkazovaly k unikátnímu historickému a přírodnímu charakteru Zámeckého parku. Podle nás se to maximálně povedlo!

Hřiště je z velké části ve stínu, což je velmi příjemné hlavně v horkých dnech. Najdete zde velký prolézací hrad, který naše děti zbožňují. Jsou tu dvě pískoviště, dvě trampolíny, houpačky (pro malé děti i s ohrádkou), velký a malý kolotoč, netradičním prvkem jsou tu dřevění draci a interaktivní vzdělávací prvky (dřevěné pexeso s přiřazováním stop zvářat, dendrofon). Navrhovatelka myslela na všechno a rodičům zde dopřála i relaxační lehátka.

Hned kousíček za hřištěm je zámecká restaurace s příjemným venkovní posezením, tak si tu můžete dát něco dobrého na zub (nabídku však tvoří především pizza). Kousek přes silnici doporučujeme oblíbenou kavárnu Rotatoria caffé, kde kromě kávy, dezertů a sendvičů v létě koupíte také točenou zmrzlinu. Pokud budete chtít zahnat větší hlad, rozhodně doporučujeme návštěvu pivovarské restaurace Moravia, kde dokonce najdete dva dětské koutky (vnitřní a venkovní).

Po Medlánkách si můžete udělat takovou túru po hřištích. Dětské hřiště Halda se nachází jen necelých 700 m od Zámeckého hřiště a kousek odsud je také super hřiště v SOS vesničce.

Kde Zámecké hřiště najdete:
V Zámeckém parku v Medlánkách mezi ulicemi Hudcova a Hujíčkova

Jak se sem dostanete:
MHD: autobus číslo 41, 65 a 71 zastávka Medlánky
Autem: zaparkovat se dá na ulici Hujíčkova (zde je však omezené parkování), nebo přes ulici na parkovištích Kytnerova a V Újezdech.

Leave a Reply