Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Hřiště s vodními prvky v Lužánkách – Rodičem v Brně

Nejznámější a největší park v Brně nabízí zelenou idylku uprostřed města. Lužánky jsou velmi oblíbeným cílem nejen rodičů s dětmi, ale maminky a tatínky s kočárky či děti s odrážedly, koly nebo koloběžkami tady potkáte zdaleka nejčastěji.

Po dlouhé rekonstrukci se v Lužánkách v roce 2019 konečně otevřelo (bývalé dopravní) hřiště, které se proměnilo v hřiště s vodními prvky. Je tu vytvořen ostrůvek s umělým náhonem, kde děti mohou stavidly regulovat vodní tok, jsou tu vodní mlýnky a v teplém počasí je v provozu rozprašovací sprcha. Uprostřed hřiště je pak dřevěné hradiště a okolo něj vede stezka pro cyklisty.

Pokud sem budete mít s dětmi cestu v letní sezóně, rozhodně doporučuje přibalit jim náhradní oblečení, protože vodní prvky jsou pro děti velmi atraktivní zábavou a těžko se jim vysvětluje, že by se měly mokrých hrátek vyvarovat, aby se nezmáchaly 🙂 Pokud je však chladněji, nemusíte mít strach, vodní prvky bývají na hřišti vypnuté.

Vodní hřiště najdete v severní části parku v blízkosti křížení ulic Drobného a Pionýrská. Součástí renovovaného hřiště je také dřevená pevnost, přírodní bludiště, přístřešky a dřevěné sochy zvířat.

Jak se sem dostanete:
MHD: tramvaj č. 1 a 6 (zastávka Pionýrská) nebo autobus č. 67 (Zimní stadion)

Leave a Reply