Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Kousek Londýna v Bedřichovicích – Rodičem v Brně

Bedřichovice jsou malá vesnička, část města Šlapanice v okrese Brno-venkov. A právě v této vesničce najdete jedno krásné netradiční hřiště inspirované Londýnem, které vytvořila výtvarnice Kateřina Šedá v rámci svého projektu Bedřichovice nad Temží.

Vaši pozornost na náměstíčku nejprve upoutá londýnská telefonní budka, do které vede jeden výstup podzemního telefonu. Hned za ní najdete netradiční hřiště, kterému dominuje prolézačka ve tvaru anglického autobusu (doubledecker). Hřiště je vcelku malinké, nečekejte nic velkého, ale červený doubledecker děti zbožňují, takže tu přesto můžete strávit poměrně dlouhý čas.

Kromě autobusu je tu ještě pískoviště, malá trampolína a pletené houpací kolo. V teplých dnech oceníte kuželové pítko s chladnou vodou.

Pokud se vám tohle hřišťátko omrzí, máme pro vás jeden super tip. Kousíček od hřiště vede krásná cyklostezka do Šlapanic. Pro děti na odrážedlo nebo kolo naprosto ideální cesta. Cyklostezka sice pak naváže na silnici, ale těsně před ní za mostem přes Říčku můžete odbočít do lesíka (on to tedy není jen tak ledajaký lesík − je to přírodní památka Andělka a Čertovka). Jen pozor, tam už je to na vozidla poměrně náročnější terén.

Cesta vede údolím Říčky a uvidíte tu plavat spoustu pstruhů a celkově je tu krásně. Po 1,5 km už uvidíte další hřiště ve Šlapanicích na ulici Riegrova. Určitě ho nepřehlédnete. Hřiště je veliké, dá se tu jezdit i na kolech (odrážedlech) a hned naproti přes silnici je i občerstvení, což je pro nás ideální stav.

Kde anglické hřiště najdete?
U kulturního domu Bedřichovice

Jak se sem dostanete:
Autem:
Parkování hned u hřiště naproti kulturního domu
MHD: Trolejbus č. 31 z Hlavního nádraží směr Šlapanice. Na zastávce Šlapanice-Kolvadova přestoupit na autobus č. 151 a nebo si udělat příjemnou procházku ze Šlapanic do Bedřichovic. Dá se sem také jet spoji 701 a 702 na zastávku Šlapanice-Bedřichovice, rozcestí, odkud to k hřišti rovněž není daleko.

Leave a Reply