Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Hřiště Soběšická, Brno-Lesná – Rodičem v Brně

Dětské hřiště, sportoviště a relaxační prostor při ulici Soběšická pro nás bylo vcelku příjemným překvapením. Do těchto končin jsme zavítali poprvé, ačkoliv jsme vždycky přemýšleli, co asi v těchto místech je, když jsme se tímto směrem dívali z Cacovického ostrova. Teď už víme, že i cesta sem na kopec stojí za návštěvu 😉

Na křížení ulic Vyhlídka a Soběšická najdete moc příjemný zrekonstruovaný veřejný prostor – je tu venkovní posilovna, ohrazené sportovní hřiště na basket či fotbálek, dětské hřiště s lanovkou a prolézací sestavou (charakteristickou pro okolní oblíbená hřiště, obdobnou najdete také na náměstí SNP a v parku Elišky Suché při vstupu na Cacovický ostrov) a pak také možnost posezení s malými stolečky včetně dvou grilů na dřevěné uhlí. Dětské hřiště je tvořené měkkým pěnovým povrchem, na doplnění jsou tu čísla á la skákací panák a část abecedy. Pro nejmenší je tu prostorné pískoviště se spoustou erárních hraček.

Hřiště leží na kopci a z vedlejší ulice Vyhlídka je neobvyklý výhled na Obřany, Maloměřice a protilehlé Hády. Dá se odsud také projít dobrodružnou cestou vedoucí pod tratí až na Cacovický ostrov.

Výhodou také je, že v blízkosti hřiště se nachází Restaurace na Vyhlídce, kde si můžete dopřát různorodé občerstvení (pivo, limonáda, párek v rohlíku, brambůrky, pizza, palačinky a v případě příznivého počasí i dobrou točenou zmrzlinu).

Nejbližší zastávka MHD je Heleny Malířové, my však doporučuje udělat si procházku ze zastávky Lesná-nádraží, a to přes specifickou lokalitu Písečník. Stavit se tu můžete také na výbornou kávu a sladké dobroty v kavárně Mitte Písečník.