Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Rajhradické dřevěné hřiště – Rodičem v Brně

Stále jsme přemýšleli, zda tohle dřevěné hřiště v Rajhradicích u ulice Za Sokolovnou plné vyřezávaných houbiček, zvířátek a dřevěných prvků zařadit do naší kategorie nejlepších hřišť. Hřiště je přece jen menší, dřevěné prvky už také něco pamatují. Pak se ovšem hřiště rozrostlo o další moderní prvky, jako je lanovka, obří pyramida nebo workout hřiště a teď už zde rozhodně zařazeno být musí.

Své si tu najde každé dítko. Děti určitě potěší vyřezávaná zvířátka a houbičky, velmi originální houpačka (kterou určitě nikde jinde nenajdete), sovičková skluzavka a také houpačka s ohrádkou pro nejmenší. Kdykoliv jsme zde byli, tak bylo velké pískoviště plné hraček, což se náramně hodí, když je hřiště třeba odpočinková zastávka při vašich cestách na kole.

Z novějšího vybavení je tu oblíbená lanovka, velká prolézací pyramida, kolotoč a pro dospělé nebo starší děti i workout hřiště. Pokud můžeme doporučit, tak vemte dětem i kola. Hřiště je totiž hned u NS Rajhradsko, která se nepojuje na cyklostezku a velmi pohodovou jízdou stále po rovince můžete dojet např. k 3 km vzdáleným Opatovickým rybníkům.

Tohle hřiště má ovšem tak výhodnou polohu, že míst, kam se z něho, vydat je spousta. Může to být např. k Benediktinskému klášteru v Rajradu, který je vzdálený jen 1,2 km a kde se můžete občerstvit v Klášterní taverně u Benediktinů. Je zde i letní zahrádka s malým dětským hřištěm, tak se tu děti zabaví. Další možná zastávka je např. hřiště u Staré pily

Lze si udělat krásnou procházku či projížďku Rajhradskou bažantnicí až do Popovic, které jsou jen 3 km vzdálené a tady zase najdete skvělé Bistro U vodníka, doslava ráj pro děti. Mají zde trampolínu, prolézačky, houpačky, pískoviště plné hraček, stolní fotbálek, hřiště na badminton a je tu k zapůjčení i vybavení na kriket. K tomu dobré jídlo. Není, co by si člověk mohl přát víc 🙂