Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Park Ramešova (Cihelka) v Králově Poli – Rodičem v Brně

Jsme rádi, že můžeme konečně přinést tip na skvělé hřiště v Brně-Králově Poli, kde jsme dosud měli trochu prázdné místo. Díky doporučení čtenářky jsme se rozjeli na tohle bezva hřiště a byli jsme opravdu moc spokojení. Děti si tu dosyta užili nové a neokoukané herní prvky, které jsme zatím na brněnských hřištích nepotkali.

Park Ramešova zvaný též Cihelka je zrekonstruovaný do současné podoby od října 2020. Jde o prostorné oplocené hřiště / park, jehož součástí jsou lanové prolézačky pro velké děti, houpačky, malá lanová dráha pro menší děti, lezecká stěna a především velké ohrazené – volně přístupné – sportoviště s umělým povrchem.

Najdete tu také malý dřevěný kolotoč, který pravděpodobně upomíná na původní vybavení parku. Nám se například líbilo, že pod houpačkami a prolézačkami se skluzavkou je měkký pěnový povrch (a ne kamínky jako tomu bývá jinde).

Na hřiště se dá vcelku dobře dostat i MHD, jelikož se nachází pod stadionem Zbrojovky, stačí k němu sejít o ulici níž od konečné zastávky trolejbusu č. 32 (zastávka Srbská). Naproti stadionu je také vcelku prostorné parkoviště.

V blízkosti hřiště se také nachází Přírodní zahrada u smrku, kde se konají různé společenské a vzdělávací akce.

Pokud si budete chtít dát v okolí něco dobrého na zub, můžeme doporučit kavárnu Cafe Ateliér ve dvoře naproti Semilassu, výrobnu zde má totiž proslulé Cukrářství Republika, které dělá vynikajcí makronky. My jsme se tentokrát na hřiště prošli od Slovanského náměstí, odkud jsme si přinesli obří čerstvé plněné koblihy z Koblihárny Goody na Husitské.