Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Venkovní aktivity – Rodičem v Brně

Obora Holedná

Obora Holedná se nachází mezi městskými částmi Bystrc, Jundrov a Kohoutovice a je to jedno z našich nejoblíbenějších míst v Brně. Je to tu pěkné v každém ročním období. V létě se tu dá navíc schovat před úmorným teplem. Míst k procházení je tu hodně, nejvíce navštěvovaná je však Interaktivní stezka.

Více info: Obora Holedná

Lamacentrum Hády

Lamacentrum Hády je skvělé místo, kam vzít děti v Brně za zvířaty. Nenechte se zmást názvem. Lamy jsou tu sice největší lákadlo, kromě nich tu ale nejdete králíky, ovce či kozy. Zvířata jsou mírumilovná a na děti zvyklá, ty je tu mohou i bez problémů krmit.

Více info: Lamacentrum Hády

Jižanský dvorek

Jižanský dvorek asi ani nemusím představovat. Ale kdyby náhodou ještě někdo nevěděl o tomto krásném místě, které naše děti zbožňují, najdete ho v Brně Horních Heršpicích mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží, kde i krásně zaparkujete. Je to taková malá ZOO uprostřed Brna.

Více info: Jižánecký dvorek

Otevřená zahrada pod Špilberkem

Otevřená zahrada je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu takřka v centru města. Jedná se o výukovou zahradu 4 živlů, kde se dozvíte zajímavé věci o přírodě a o fungování ekosystému. Najdete zde také malou městskou farmu s ovečkami, králíky a slepicemi, která je obklopená kouzelnou bylinkovou a užitkovou zahradou.

Více info: Otevřená zahrada

Stránská skála

Stránská skála je skvělý kus jedinečné přírody uprostřed města. Najdete ji ve východní části Brna v katastrálním území Brno-Slatina a určitě ji nepřehlédnete. Je jedním z významných brněnských vrchů a zároveň národní přírodní památkou. Dospělé potěší krásný výhled, děti zase tajemné jeskyně a ovečky, které se tu pasou a napomáhají tak eliminovat bujné porosty některých nežádoucích druhů trav.

Více info: Stránská skála

Mariánské údolí

V Mariánském údolí je krásně v každém ročním období. Velká část lidí právě tohle místo zmíní jako odpověď na otázku, které místo mají v Brně nejraději. Údolím protéká potok Říčka, který zde vytváří meandry, na nichž bylo v letech 1953–1967 vybudováno pět údolních nádrží. Výlet do údolí lze spojit s návštěvou zábavního parku Eldorádo nebo projížďkou na bobové dráze U Mlýna, která funguje celoročně.

Více info: Mariánské údolí

Hřiště s nejkrásnějším výhledem na Kraví hoře

Jestli tohle není nejlepší hřiště v Brně, je to rozhodně hřiště s tím nejlepším výhledem. Najdete ho Kraví hoře: v létě je součástí placeného areálu koupaliště, na jaře a na podzim je do něj však volný přístup. Pro děti je to parádní výběh s nespočtem různých prolízaček a pavoučích sítí.

Více info: Hřiště na Kraví hoře

Přírodní rezervace Kamenný vrch s lesoparkem

Další nádherné místo, které v Brně zbožňujeme je přírodní rezervace Kamený vrch, kde rostou chráněné koniklece, které kvetou zhruba koncem března. Tohle místo ale není nádherné jen když kvetou koniklece. Je zde i lesopark, kde jsou úžasné procházky.

Více info: Přírodní rezervace Kamenný vrch s lesoparkem

Dětské hřiště Halda u Medláneckého Rybníku

Úžasné dětské hřiště Halda najdete v brněnských Medlánkách u Medláneckého rybníku. Hřiště je veliké, rozděleno na hřiště pro menší děti, kde na písku najdete spoustu hraček (pro nás, kteří s sebou nenosí stále bábovičky úplně úžasné), a vedle je dobrodružné hřiště s parádní prolézačkou pro větší děti od cca 5 let.

Více info: Dětské hřiště Halda u Medláneckého rybníku

Pohádkový potok – naučná Bobrstezka

Naučná stezka Pohádkový potok zvaná Bobrstezka je jedinečným výletním místem co by kamenem dohodil od Brna. Nachází se v údolí říčky Bobravy na hranici katastrů čtyř obcí – Moravany, Nebovidy, Želešice a Ořechov. Cestou k Bobrstezce potkáte i studánku U víly Vrbičky doplněnou o herní vodní prvky.

Více info: Pohádkový potok - naučná Bobrstezka

Po stopách sýkorky v Mokré Hoře

Naučná stezka Po stopách sýkorky vás zavede podél krásného potoka Rakovec do listnatých lesů na kopci Mokrá Hora. Dostanete se sem i MHD (autobusem č. 70), od zastávky Mokrá Hora se v příjemném prostředí lesa ocitnete za 10 minut.

Více info: Po stopách sýkorky v Mokré Hoře

Lesní naučná stezka U Jezírka

Moc hezkou naučnou stezku najdete kousek za Brnem mezi Soběšicemi a Útěchovem. Kilometr dlouhá stezka přiblíží život v lese, včetně zvířátek, vody v krajině nebo toho, co dokáže napáchat kůrovec. Stezka se nachází kolem ekocentra Jezírko společnosti Lipka a dá se zvládnout i s nejmenšími dětmi (včetně kočárku).

Více info: Lesní naučná stezka U Jezírka

Wilsonův les

Wilsonův les je rozhodně jedno z nejlepších míst v Brně na procházky s dětmi. Děti zajisté potěší, že je plný dětských hřišť, a rodiče zase ocení příjemný klid a únik z městského ruchu. Wilsonův les, či spíše lesopark, je se svojí rozlohou téměř třicet pět hektarů největším lesoparkem v Brně.

Více info: Wilsonův les

Hády – Růženin lom

Kopec Hády a jeho okolí navázané na bývalé vápencové lomy patří k těm nejoblíbenějším místům v Brně. Je tu jedinečný výhled i specifická přírodní lokalita. Nejpopulárnější část Hádů je Růženin lom s jezírky s ruznorodě zbarvenou vodou. Pro děti je tu tajemná Cesta rákosím, díky níž zažijí opravdové dobrodružství.

Více info: Hády – Růženin lom

Naučná stezka a lesopark Akátky

Naučnou stezku najdete v kopci mezi brněnskými městskými částmi Vinohrady a Židenice. Trasa je to velmi nenáročná, 1,3 km dlouhá, vhodná i pro kočárky. Tematicky pojednává srozumitelnou formou o základním koloběhu vývoje lesního ekosystému. Celou naučnou stezku provází maskot společnosti Lesy města Brna mravenec Lesík.

Více info: Naučná stezka a lesopark Akátky

Pramen Sv. Floriána a lesopark Černovice

Na tohle pěkné místo se určitě budeme rádi vracet. Jde o lesopark v Brně ve starých Černovicích na Mírové ulici.
Najdete zde pramen Sv. Floriána a u toho krásný lesopark s dětským hřištěm, hřištěm na fotbal, nohejbal, dá se tu zahrát pingpong, je tu naučná stezka, krásný rybníček, stezka bosou nohou, broukoviště, občerstvení i venkovní fitness.

Více info: Pramen Sv. Floriána a lesopark Černovice

Ranč v Ořešíně

Ranč Ch se nachází v městské části Brno-Ořešín na severním okraji Brna. Cesta sem se vyplatí: je zde pěkné, dobře vybavené dětské hřiště pro malé děti, prolézačky pro větší děti i lanová dráha. Na loukách se pasou koníci i ovce, a to vše podtrhuje krásný výhled do okolí. Brno odsud máte jako na dlani.

Více info: Ranč v Ořešíně

Kousek Londýna v Bedřichovicích

Bedřichovice jsou malá vesnička, část města Šlapanice v okrese Brno-venkov. A právě v této vesničce najdete jedno krásné netradiční hřiště inspirované Londýnem, které vytvořila výtvarnice Kateřina Šedá.

Více info: Kousek Londýna v Bedřichovicích

Areál u mravence Lesíka s naučnou stezkou

Areál U mravence Lesíka prohlašujeme za nejkrásnější a nejzábavnější naučnou stezku v Brně (tedy aspoň pro nás). Stezka je dlouhá cca 700 m, takže vhodná i pro malé děti. Je zde 10 stanovišť s interaktivními prvky, které naše děti opravdu velmi bavily.

Více info: Areál u mravence Lesíka s naučnou stezkou

ZOO Brno

Na našich webových stránkách brněnská ZOO určitě nesmí chybět. Nachází se na západním okraji Brna, v městské části Bystrc, poblíž Brněnské přehrady. Její expozice se nacházejí v příjemném přírodním prostředí na 25 hektarech zalesněných strání kopce Mniší hora.

Více info: ZOO Brno

 

Parníkem po Brněnské přehradě

Parník je další z atrakcí, kterou s dětmi musíme navštívit každý rok. Je to brněnská klasika, kterou děti milují. Jak dlouho vyjížďku parníkem si zvolíte, je už jen na vás. My máme oblíbenou Rokli, kde je pěkné dětské hřiště, občerstvení i dobrý přístup do vody pro ty, kteří by se chtěli osvěžit v přehradě.

Více info: Parníkem po Brněnské přehradě

Lanáček ve Fit4all

Venkovní lanové hřiště Lanáček je oblíbenou hravou atrakcí pro děti, a ty naše nejsou výjimkou. Nachází se v Brně – Novém Lískovci a patří pod sportovní centrum Fit4all. Na venkovním hřišti o ploše více než 1300 m² si děti mohou užívat dvě dráhy se záchrannými sítěmi rozdělené podle náročnosti pro mladší a starší děti, skluzavky, lanovku, pískoviště, hračky, houpačku hnízdo, trampolíny, vzduchovou trampolínu a mnoho dalších zábavních prvků.

Více info: Lanáček ve Fit4all

Bosá stezka v Bosonohách

Kde jinde v Brně hledat stezku bosou nohou než v městské části Bosonohy. Najdete ji na ulici Vzhledná v areálu sportovního hřiště, je celoročně přístupná a otevřená veřejnosti. Bosá chůze může poskytovat zcela nové hmatové podněty. Na šlapkách nohou jsou reflexní body celého těla, kdy chůzí naboso dochází k jejich masáži.

Více info: Bosá stezka v Bosonohách

 

Park pod Plachtami s pěkným dětským hřištěm

 Park o rozloze přes 2,5 hektaru se nachází mezi Slunečnou ulicí a ulicí Lány v brněnské městské části Nový Lískovec a nachází se v něm i moc pěkné dětské hřiště. To je rozděleno na dvě části pro větší a malé děti. Pro malé děti je hřiště oploceno a najdete zde zastíněné dětské pískoviště, pirátskou loď se skluzavkou a houpačky

Více info: Park pod Plachtami s pěkným dětským hřištěm

Líšeňská rokle

Uprostřed líšeňského sídliště najdete doslova ráj pro rodiny s dětmi, a to na místě, které se nazývá Líšeňská rokle. Naše děti mají z celé rokle určitě nejvíce v oblibě fontánku s vodním korytem, kde se v létě mohou i příjemně zchladit, a pak také ovečky, které mají uprostřed rokle svůj malý výběh.

Více info: Líšeňská rokle