Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Dětské hřiště Trnec a stezka do Tišnova – Rodičem v Brně

Krásný výletní cíl, který hravě zvládnete z Brna vlakem i autem. V Tišnově, pod vrcholem Klucanina najdete barevné retro hřiště Trnec, které bude spoustě dětem jako výletní cíl bohatě stačit. Pouťové houpačky ve tvaru zvířat, klasický kolotoč a obyčejné houpačky se na tomto místě stávají pro děti jedinečným zážitkem.

Hřiště Trnec je navíc vcelku dobře dostupné od železniční zastávky Hradčany a dá se odsud jít buď na vrchol Klucanina, kde je překrásná naučná stezka, nebo do Tišnova, kam vás může nalákat třeba pěkné zrekonstruované hřiště v Parku pod kostelem.

I cesta do Tišnova má více variant: od hřiště Trnec si můžete vyšlápnout k Tišnovské šibenici (která je trochu ponurým místem, ale má opravdu velkou atmosféru), nebo se vrátíte na Cestu hrdelního práva, kterou lemují kamenné zastavení zobrazující smrtelné lidské hříchy. Nevýhody této stezky hrdelního práva je, že vede podél silnice, takže bych tuto variantu volila například s kočárkem, v opačném případě bude určitě vhodnější cesta lesem. Navíc na celé stezce je nejspíš nejzajímavější právě až její cíl: Tišnovská šibenice.

Pokud se vypravíte do Tišnova, neměli byste kromě hřiště pod kostelem minout také restauraci Tišnovská rychta. Zde nabízejí kromě velmi kvalitního jídla velké vyžití pro děti na zahradě s hřištěm, zároveň je její součástí Adventure golf.

Varianta trasy, která zahrnuje cestu z Hradčan přes rozhlednu a naučnou stezku Klucaninu na vlak do Tišnova (se zastávkou na hřišti pod kostelem a na jídlo v Tišnovské rychtě) je níže. Pro hladovce možná doporučujeme jít ji v opačném pořadí – v restauraci načerpáte síly, vylezete na rozhlednu a pak už to bude cesta jen z kopečka 🙂