Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Z Bořetic na Kraví horu – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 40 km, 35 minut
Kraj
: Jihomoravský, okres Břeclav
Doprava: vlakem (Bořetice, přes Zaječí) nebo autem (Parkoviště u Vinckova náměstí)
Tip: výlet můžete spojit s návštěvou kavárny Dvorek Bořetice


Bořetice jsou náš oblíbený výletní cíl. Jednak sem vede železnice, v okolí se nachází hned několik rozhleden, jsou tu krásné vinice a výhled na Pálavu. My si pak výlet sem vždycky rádi spojíme s návštěvou cafe-wine bistra Dvorek Bořetice. Pokud neholdujete kávě, můžete si v některém z vinných sklípků zakoupit suvenýr domů v lahvi 😉

Od nádraží nebo blízkého parkoviště u Vinckova náměstí se záhy dostanete do Svobodné spolkové republiky Kraví hora, což je část Bořetic plná vinných sklípků a penzionů. Tudy se můžete vydat na rozhlednu Kraví hora buď po žluté turistické značce, která vás zavede mezi vinice, nebo po cyklistické trase na druhou stranu (pro kočárky doporučujeme tuto variantu).

Cesta na rozhlednu je dlouhá asi 2 kilometry a výhodou je, že se zpět můžete vracet jinou cestou, takže si uděláte hezký okruh. Výlet zvládnete do 5 kilometrů i se zastávkou v kavárně. Vede sem tedy i cyklotrasa, ale to stoupání nahoru je vskutku pro ostřílené cyklisty.

Poslední výlet, ze kterého jsou fotky, jsme udělali v polovině května, kdy za rozhlednou krásně kvetlo červené jetelové pole, což byla opravdu velká pastva pro oči (a objektiv foťáku). Trasa je dlouhá cca 5 km a vhodná pro kočárky (vede tudy i cyklostezka), jen počítejte se stoupáním do kopce.

Leave a Reply