Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Kam v Brně za zvířátky – Rodičem v Brně

Zvířata jsou pro děti vždy lákadlem, zvláště ta čtyřnohá a chlupatá. Jakmile si mohou děti výlet zpestřit návštěvou ohrady s ovečkami, chlívku s kozou nebo pošimrat na čumáčku králíčky, hned se znásobí jejich nadšení.

V Brně je spousta míst, kde můžete zvířata potkat. Tento článek je takový souborný přehled, ale určitě není vyčerpávající. Pokud vás napadne, že nám tu něco chybí, budeme moc rádi za další tipy! 😉

1.Tradičním cílem, kam vyrazit v Brně za zvířátky, je oblíbené Lamacentrum Hády – kromě lam tu najdete také kozy a králíčky, pro které si můžete zakoupit krmení a dopřát dětem bezva zážitek. Zvířata jsou tu krotká a zvyklá na lidi.

2. Malou městskou zoo, kde najdete především zástupce domácích zvířat, tvoří známý Jižanský dvorek na břehu Svratky v Komárově.

3. Velmi populární je také obora Holedná, kde je ohrada s divočáky a potkáte zde volně se procházející daňky a laně. Ovšem pozor, tito se naopak krmit nesmí.

4. Ovce, slepice a králíky najdete v Otevřené zahradě pod Špilberkem.

6. Želvu, králíky, rybičky a agamu můžete vidět v SEV Hlídka pod Špilberkem.

7.  Chlívek s kozami pak potkáte v Tyršově sadu mezi ulicemi Kounicova a Botanická.

8. Prasátka, králíčky a papoušky můžete potkat také v největším brněnském parku Lužánky, kde má základnu Veřejná zeleň města Brna a v rámci areálu je i chov drobného zvířectva (kousek od vstupu do parku ze zastávky Pionýrská). Pokud budete mít štěstí a areál bude otevřený, najdete tu andulky, králíčky či morčata. O kus dál pak podle čichu rozhodně neminete chov čínských prasátek.

9. Při různých výletech po Brně na vás, možná trochu nečekaně, vykouknou ovečky. Najdete je na Stránské skále, u Holáseckých jezer nebo v Líšeňské rokli.

10. Méně známým cílem výletníků je Kozí zahrada a Farma U Tří koníků v Komíně, které můžete spojit třeba s výletem na letiště v Medlánkách.

11. Nesmíme opomenout ani jedinečný motýlí dům Papilonia, který najdete v samém centru Brna. Nabídne vám krásnou podívanou na barevné cizokrajné motýly, k tomu ale také rybičky, želvičky a papoušky.

12. Zvířata najdete také v Mariánském údolí (v Kadlcově mlýně, na Zukalově rybníce, v zábavním parku Eldorádo a pak o kousek dál v blízkosti Kaprálova mlýna .

13. Koně potkáte na rančích Ořešín, v jezdeckém areálu Panská lícha a okolo Jelínkova mlýna, kde mají i pštrosy.

14. V Bosonohách najdete Zookoutek u Nováčků. Zde si můžete zarezervovat procházku s lamou nebo projížďku na koni. Zookoutek je přístupný po telefonické domluvě.

15. Kozičky a slepičky uvidíte také u občerstvení na Kamenné Horce na adrese Hády 3. Mimo jiné je tu také fajn občerstvení se skluzavkou pro děti, malým pískovištěm a je možnost zakoupení i kozích sýrů.

Pokud máte nějaký svůj další tip, o který byste se chtěli podělit, budeme rádi za zprávu.