Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Papilonia – motýlí dům Brno – Rodičem v Brně

V roce 2020 přibylo do vnitřních aktivit v Brně další zajímavé místo: Papilonia – motýlí dům. Najdete ho OC Rozkvět, přímo na Náměstí Svobody v Brně. Naše děti motýlky milují, takže očekáváme, že tohle místo bude naším častým návštěvním cílem. Uvidíte zde stovky živých exotických motýlů na více jak 150 m2, motýlům jsou tu věnována dvě patra.

Ale nejen motýli jsou to, co dělají tohle místo kouzelným. Je tu také spoustu exotických květin, jezírko s rybičkami, dokonce se tu prochází želvy a když se pořádně zadíváte a zaposloucháte, můžete spatřit i exotické ptáky.

Před návštěvou doporučujeme vybrat barevné oblečení (nejlépe nějaké pestré barvy), u kterého zvyšujete svou šanci, že si na vás nějaký motýlek sedne, a vy tak budete mít nezapomenutelný zážitek (a třeba i památeční foto). V prostorách motýlího domu je velmi teplo a vlhko, aby se tu motýlům dobře dařilo, takže při výběru oblečení myslete i na toto.

Na recepci nás přivítala velmi milá paní recepční a vysvětlila, jak se v uvnitř chovat. Je třeba dávat pozor pod nohy, aby se na motýli nešláplo, na motýlky se také nesmí sahat. Před vstupem do místnosti s motýli si můžete odložit věci do skříněk, čehož určitě využijte, aby vám nebylo horko.

Motýli uvnitř poletují všude kolem a nechybí ani informační tabule, kde si můžete o jednotlivých druzích motýlů něco přečíst. Naše děti velice zaujalo pozorování, jak se ve skleněné kostce z kukly postupně líhne motýl. Motýlů se tu vylíhnou desítky denně, tak máte šanci, že i vy uvidíte tento proces na vlastní oči. Motýlí dům má také vyhlídkovou terasu, kde může motýli pozorovat pěkně z výšky. Právě tady ve výšce se zdržuje motýlů nejvíce. Když si v klidu sednete a budete je pozorovat, máte velkou šanci, že nějaký přiletí přímo k vám.

Věříme, že se vám v Papilonii bude líbit jako nám. Pokud máte doma milovníky motýlů, bude pro ně velkým lákadlem i obchůdek u recepce, kde najdete motýlí motiv na spoustě předmětů.

Upozornění: přímo v tropickém ráji mezi motýlky s kočárkem neprojedete, chodníčky jsou úzké a také byste mohli nějakého motýla omylem přejet. Kočárky je však možné zanechat před vstupem na recepci, kde vám je určitě ohlídají.

Kde Papilonii – Motýlí dům najdete:
Náměstí Svobody 85/16, OC Rozkvět
Brno

Vstupné:
Vstupné dospělí – 150 CZK
Vstupné děti – 100 CZK
Rodinné vstupné 350 CZK
Sleva 15 % – ZTP, důchodci, skupiny 10 a více osob

Otevírací doba:

Po–Ne 10:00–20:00

Leave a Reply