Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zahrada café Valtice – Rodičem v Brně

Nádherné místo, které přejímá osvědčený koncept kavárny u kostela. Po Café Fara v Klentnici a našem oblíbeném Dvorku Bořetice je tu další kavárna, která je oázou klidu pro rodiče a současně nabízí kvalitní vyžití pro děti, zatímco máma a táta rozjímají u kávy či vína.

Zahrada café Valtice je trochu schované ve dvoře pod stěnami valtického Kostela Nanebevzetí Panny Marie, který dotváří typické valtické panorama. Posezení je k dispozici buď uvnitř malé (ale krásně zařízené) buňky nebo venku v sadu mezi ovocnými stromy a kvetoucími bylinami. Ne nadarmo má kavárna v podtitulu název piknik café. Vzít si sem deku a strávit tu krásné odpoledne, k tomu zdejší prostor jednoznačně vybízí.

Výhodou kavárny je kromě lokality velké dětské pískoviště plné báboviček, opodál je k dispozici jezdidlo a houpadlo. Děti budou navíc nadšené ze zeleného iglů vytvořeného z živých větviček. Díky velkorysým prostorovým dispozicím zahrady se tu děti mohou volně prohánět a projíždět a nehrozí jim žádné nebezpečí ze strany aut.

Kavárna nabízí výbornou výběrovou kávu, dortíky, limonády, víno a když budete zvídaví jako my, tak i ručně vyráběné nanuky. Co je jediné mínus – kavárna nemá v nabídce nic slaného, přitom nějaký malý sendvič by se tu hodil. Je to je malý šrám, který chybí v tomto podniku k úplné dokonalosti, ale třeba se podaří ho napravit. Rozhodně se těšíme, že se sem brzy vrátíme a otestujeme to tu znovu.

Kde kavárnu najdete:
Zámecká 3/1 (u kostela směrem k zámku)
691 42 Valtice

Facebook: Zahrada café Valtice
Telefon: 777 805 828

Jak se sem dostat:
Valtice mají železniční zastávku na trati Břeclav–Znojmo, z Brna se sem s přestupem v Břeclavi dostanete za cca 70 minut (o víkendu a ve svátcích jezdí ráno a večer jeden přímý spoj).

Autem sem dojedete z Brna po dálnici D2 za 50 minut.