Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

MiniGarage – Muzeum modelů autíček – Rodičem v Brně

Toto je opravdu senzační tip pro malé i velké. A nemusí to být jen horliví nadšenci do autíček, v tomto jedinečném muzeu najde lásku ke zmenšeným vozidlům téměř každý.

Ačkoliv se to tu jmenuje mini garáž, rozhodně nečekejte malou podívanou. Po vstupu do muzea se vám otevře pohled na desítky skleněných vitrín s tisícovkou vozidel. Jsou tu požární auta, sanitky, policejní auta, traktory, motorky, taxíky, limuzíny, karavany, závodní auta, kočáry, náklaďáky, autobusy a dokonce i pohřební vozidla. Najdete tu všechny věci na kolech, na které se vzpomenete (a možná i ty, o nichž nevíte, že existují 🙂 ). Modely staré, historické, filmové i zcela aktuální.

Konkrétně tu mají téměř 1 200 modelů a všechny je po celém světě sesbíral jediný člověk, což je pro nás zcela nepochopitelné. Jde o největší soukromou sbírku v Evropě. Celou jednu stěnu například zabírají policejní auta z celého světa. Zároveň přibývají další a další kousky. Ačkoliv jsem si myslela, že muzeum bude bavit hlavně syna, dcera dokázala strávit zkoumáním vozidel, jejich značek a druhů ještě více času.

Součástí muzea je herní koutek, kde si mohou děti pohrát s autíčky, kreslit si, nebo si dát nějakou malou dobrůtku. Pro rodiče je v nabídce i káva či pivo. Děti byly z návštěvy muzea nadšené a nešlo jinak, než si domů zakoupit suvenýr – prodávají tu autíčkové omalovánky, pexeso, vystřihovánky, kvarteto a samozřejmě i malé plastové modely. Jen pozor, neberou zde karty, tak si nachystejte hotovost.

Kde muzeum MiniGarage najdete:
Tábor 943/14, Brno 616 00
telefon: +420 725 924 228
e-mail: info@minigaragebrno.cz

Jak se sem dostanete:
Tramvají č. 3 nebo 11 na zastávku Tábor, nebo trolejbusy č. 34 a 36 na zastávku Spojovací. Muzeum nemá vyhrazené parkovací místa pro návštěvníky.

Jak mají otevřeno:
út–pá: 15.00–19.00, so–ne, svátky: 10.00–18.00.
Vstupné je 70 Kč dospělý, děti do 12 let platí 40 Kč. Rodinné vstupné (2+2) je 150 Kč.

Leave a Reply