Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Hvězdárna a planetárium Brno – Rodičem v Brně

Hvězdárnu a planetárium na Kraví hoře velmi rádi s dětmi navštěvujeme. Už se stalo tradicí, že mezi vánočními svátky, kdy je program pro veřejnost nabitý, si sem s dětmi rádi zajdeme. Ale program pro veřejnost tu samozřejmě bývá mnohem častěji.  Doporučujeme si před návštěvou prohlédnout webové stránky hvězdárny a podívat se, co se zrovna chystá.

Jsou zde pořady jak pro děti, tak pro dospělé. V repertoáru nejsou pouze astronomické pořady. Přenesou vás zde např. pod vodní hladinu, dovnitř lidského těla, blízké budoucnosti nebo minulosti, mikrosvěta či makrokosmu. Promítá se v klasickém, tzv. 2D režimu, ale také v tzv. stereoskopickém 3D režimu. Pokud je program určený dětem, vždy u něj najdete informaci, od jakého věku je vhodný.

Vědecká stezka před hvězdárnou: 
Od rána do večera, od soumraku do úsvitu, od pondělí do neděle mohou návštěvníci jakéhokoli věku na vlastní oči, sluch i hmat poznávat svět kolem sebe. V okolí bývalého vodojemu z 30. let minulého století najdete několik interaktivních exponátů, jako je kaleidoskop, pixelová stěna, zvukovod, planetární siloměr nebo spektroskop. Expozice je volně přístupná bez výkladu.

Kde hvězdárnu najdete?
Kraví hora 2, Brno

https://www.hvezdarna.cz/

Jak se k hvězdárně dostanete?
MHD: Nejsnadnější je to tramvají číslo 4. Od Hlavního nádraží, náměstí Svobody, ulice Česká nebo od Červeného kostela. Vystoupíte až na konečné – náměstí Míru/Mararykova čtvrť.

Druhou možností – autobus 68, co jede ze Šumavské, kolem Šelepky, Tábora a po Mučednické na náměstí Míru.

Autem: zaparkovat se dá na odstavné ploše u koupaliště Rekreačně sportovního areálu Kraví hora.

Jak od tramvajové zastávky, tak z parkoviště je to ke hvězdárně asi pět minut chůze.

Leave a Reply