Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Technické muzeum v Brně s technickou hernou – Rodičem v Brně

Návštěvu Technického muzea v Brně jsme měli v plánu už dlouho. Skrz věk děti jsme ji však stále oddalovali, protože jsme si mysleli, že děti jsou na muzeum tohoto typu ještě malé. Škaredé počasí nás však jednoho dne do muzea přilákalo. Byli jsme velmi překvapeni, jak je muzeum přizpůsobené i malým návštěvníkům. Děti se ani chviličku nenudily, a právě naopak jsme je od tam nemohli dostat domů. Pomohla nám až zavírací doba, která děti přesvědčila, že už je opravdu čas návštěvu ukončit.

Děti dostanou u pokladny hrací kartičku s hrou Objevná cesta doktora Elektrona, která děti provede zábavnou formou nejzajímavějšími místy a expozicemi muzea. Děti budou pátrat po stopách slavných vynálezců spojených s muzeem a hledat nálepky, které si nalepí do hrací kartičky. Každý odvážlivec, který se do hry zapojí a podaří se mu všechny úkoly vyřešit, obdrží na závěr hry malou pamětní medaili Dr. Elektrona.

Mladšího syna nejvíce zaujaly auta, motorky, letadla. Na spoustu expozic se dá i sáhnout, vyfotit se, zatočit si kličkou a v oddělení motorek dokonce i projet mezi motorkami na plastové motorce. V každém patře muzea na děti čekají i různé skládačky, puzzle a úkoly.

Ve třetím patře je Technická herna a zde si tedy děti neskutečně vyhrály. Děti se tu seznámí zábavnou formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi. V herně je hlavní zásadou: dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte, což je pro děti ideální. I ti nejmenší se tu rozhodně nudit nebudou. Mohou tu stavět různé stavebnice, zkoušet kuličkodráhy nebo třeba neobvyklou autodráhu.

Tak pokud ještě váháte, zda i s malými dětmi do Technického muzea v Brně, za nás návštěvu velmi doporučujeme.

Cena za vstup je 130 Kč dospělý / 70 Kč dítě (od 6 let) 
Naše doporučení:
Pokud máte Rodinný pas, vezměte si ho s sebou, vztahuje se na něj sleva.

Kde muzeum najdete?
Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105
612 00 Brno-Královo Pole
web: http://www.technicalmuseum.cz/

Jak se sem dostanete?
MHD: Tramvaj č. 12, zastávka Technické muzeum. Vchod do muzea je v bezprostřední blízkosti tramvajové zastávky.
Autem: Návštěvníci Technického muzea v Brně mohou zaparkovat v areálu muzea na vyhrazených parkovacích místech.

Otevírací doba:
Pondělí: zavřeno
Úterý až pátek: 9.00–17.00
Sobota a neděle: 10.00–18.00

Leave a Reply