Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Retro muzeum Na statku – Rodičem v Brně

Pokud chcete zavzpomínat na dětství a ukázat svým dětem s čím jste si hráli jako děti vy nebo dokonce jejich prarodiče, jak vypadala třída ve škole a školní pomůcky, jak a co se nakupovalo, sbírku kočárků a spoustu dalšího z běžného života z období 50 – 90. let 20. století, tak Retro muzeum Na statku je určitě skvělou volbou. My jsme zde s dětmi strávili krásné odpoledne plné vzpomínek na dětství a děti s nadšením poslouchaly naše vyprávění.

Jde vidět, že pan majitel je do sběratelství opravdu zapálený, protože expozice je největší a nejucelenější v ČR a my jsme jen žasli, jak jeden člověk mohl nasbírat tolik věcí v tak dobrém stavu. Navíc je pan majitel velmi milý a vše nám osobně povykládal a vysvětlil. Dcerce se nejvíce líbila sbírka hraček a kočárků. Syn byl zase nadšený z aut, kterých tu je více jak 50 a jsou to značky jako Trabant, Wartburg, Tatra, Volha a další.

My rodiče jsme byli nadšeni snad úplně ze všeho. Je tu i skvělé retro hřiště v dobrém stavu, avšak skrz nařízení EU nesplňuje aktuální požadavky, takže bohužel není možné jej aktuálně využívat. Ale dětem to vynahradilo dětské hřiště hned vedle muzea v Posezení u trabanta, které je průchozí přímo z areálu muzea. Zde se můžete občerstvit, děti si tu pěkně pohrají na hřišti tvořeném velkým pískovištěm a dvěma trabanty, do kterých si mohou děti i sednout, z čehož pak bývají nejvíce nadšeny. Jen pozor, Posezení u trabanta je otevřeno vždy až od 14 hodin.

Otevírací doba muzea:
Retro muzeum na Statku je otevřeno od dubna do konce října, a to jen v SO a NE od 10 do 18 hod. Doporučujeme si však vždy otevírací dobu ověřit, protože pokud je teplo i v listopadu, pan majitel muzeum otevře i mimo standardní termín.

Kde Retro muzeum Na statku najdete?
Retro muzeum Na statku
Pěstitelská 24, 619 00 Brno

www.retromuzeumnastatku.cz

Jak se sem dostanete?
MHD: Autobus č. 49 směr Modřice (zastávka Dolní Heršpice)
– dále pěšky po směru jízdy po cca 250 m odbočit doleva na ul. Pěstitelská a pokračovat až na konec ulice
Autobus č. 67 směr Avion shopping park (zastávka IKEA)
– dále pěšky po cyklostezce směr Olympia cca 600 m
Autem: parkoviště je přímo v areálu zdarma

Leave a Reply