Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Lesnická naučná stezka Babí lom – Rodičem v Brně

 

Vzdálenost od Brna: 15 km, 15 minut
Doprava
: autem nebo autobusem č. 57 z Tomkova náměstí či Lesné
Délka trasy
: 5,2 km
Náročnost trasy: nenáročná
Vhodná pro kočárky: možno s terénními kolečky (pozor však na spadlé stromy přes cestu)


Lesní naučná stezka Babí lom je trochu ve stínu známé romantické rozhledny, pro rodiny s dětmi je to ale mnohem lepší cíl, než náročná trasa po skalnatém hřebeni k rozhledně. Najdete tu sochy dřevěných zvířat, lesní hřiště a dozvíte se mnoho zajímavých informací.

Pojedete-li autem, zaparkujte ve Vranově u penzionu Na Gruntech, kde se nachází také proslulý samoobslužný výčep. Odsud se vydejte po červené turistické značce směr Babí lom. Po ní dojdete zhruba po 1,5 km k rozcestí, kde se nachází lesní bar U Jelínka (aktuálně bohužel zavřený). Cesta sem je sice trochu kamenitá, ale terénní kočár ji zvládne (dokonce i golfky, máme vyzkoušeno). 

Od Jelínka se vydejte po modré / zelené značce vpravo směr Lesnická naučná stezka Babí lom. Naučná stezka je koncipována jako okruh a určitě ji neminete, stačí jít po stopě mravence Lesíka, který jí provazí: značení je přehledné a dobře viditelné.

Naučnou stezku tvoří deset zastavení, která pojednávají o koloběhu života v lese. Jejím největším lákadlem jsou dřevěná vyřezávaná zvířátka, na každém zastavení jiné (s dětmi jsme pak vždy odhadovali, které zvířátko bude na další zastávce). Skvělé také je, že mezi jednotlivými zastávkami na stezce jsou relativně krátké úseky, takže děti baví putovat dál a dál, cesta k další soše zvířátka netrvá dlouho.

Na čtyřech zastaveních je k dispozici navíc ještě malé lesní hřiště s prolézačkami a houpačkami. Součástí naučné stezky je i  nový lesní altán a obnovená studánka u Sv. Huberta. Musíme říct, že tato stezka naše děti opravdu bavila (ačkoli jsme na ní byli v mrazivém dni).

Projít stezku vám bude trvat zhruba hodinu (počítejte se zdržením na hřištích). Koláč z lesního baru U Jelínka nebo vlastnoručně načepovaná kofola ze samovýčepu Na Gruntech tak bude pro děti skutečnou odměnou.

Leave a Reply