Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zajímavé akce – Rodičem v Brně

Svitava pod parou

Řeka Svitava propojuje Brno od severu na jih a ideální příležitost, jak ji poznat blíž, nabízí festival Překročme řeku. V rámci festivalu se během jediného dne koná soubor kulturních akcí, tvořivých dílen, přehlídek a sportovních aktivit podél svitavského nábřeží od Maloměřic po Černovice. Největším lákadlem jsou pak jízdy parního vlaku po nepoužívané železniční vlečce v centru města.

Více info: Svitava pod parou

Dýňová slavnost v Otevřené zahradě

V Otevřené zahradě pod Špilberkem pořádají různé dílny a slavnosti, které navazují na dávné  sepětí člověka s přírodním koloběhem. Tou nejnavštěvovanější a nejoblíbenější je pravděpodobně Dýňová slavnost, která se koná zpravidla v polovině října. Podzimní zahrada tou dobou hraje všemi barvami a rozhodně stojí za návštěvu.

Restaurant Day v Piknik boxu

Při příležitosti pravidelného Restaurant Day, který pořádá kavárna Piknik box, rádi využíváme pikniků v Björnsenově sadu. V tento den se na plochu kolem kavárny sjedou různí stánkaři a food trucky a vy sem můžete vyrazit s klidným svědomím, že v tento den rozhodně vařit nemusíte. Restaurat Day v Piknik boxu se koná obvykle dvakrát do roka (v květnu a v únoru) a vstup je zdarma.

Dětský den ve vile Löw-Beer

V zahradě vily Löw-Beer jsou velmi vstřícní dětem a programu pro ně. Mimo jiné tu pořádají každoročně Dětský den, obvykle to vychází na poslední víkend v květnu. Pro děti je tu v tento den připravena spousta soutěží, některé i s nádechem retro – jako například skákání v pytli, lovení ryb na magnet, chození na chůdách, prohazování míčků atp.

Více info: Dětský den v zahradě vily Löw-Beer

Den s integrovaným záchranným systémem

Složky integrovaného záchranného systému (IZIS), jako je sanitka, policie a hasiči jsou oblíbenými hrdiny dětí. Proto je opravdu skvělou příležitostí představit dětem práci záchranářů, policistů a hasičů blíže na akci Den s IZIS, která se pravidelně v Brně koná.

Více info: Den s integrovaným záchranným systémem

S párou po stopách horníků

Pravidelné jízdy parním vlakem pořádají nadšenci z Muzea průmyslových železnic ve Zbýšově. V létě se na úzkokolejné trati ze Zastávky u Brna do Zbýšova konají jízdy ve stopách horníků, v zimě jsou populární mikulášské jízdy.

Více info: S párou po stopách horníků

Leave a Reply