Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Svitava pod parou – Rodičem v Brně

Břehy obou brněnských řek fungují jako páteřní cyklostezky. Ta kolem řeky Svratky je známější, okolí řeky Svitavy je zase takové tajemnější a divočejší. Svitava propojuje Brno od severu na jih a ideální příležitost, jak ji poznat blíž, nabízí festival Překročme řeku. Festival je souborem kulturních akcí, tvořivých dílen, přehlídek a sportovních aktivit, které se v jediný den odehrávají od Maloměřic po Černovice podél svitavského nábřeží.

Největším lákadlem jsou pak jízdy parního vlaku po nepoužívané železniční vlečce v centru města, které organizuje spolek Svitava pod parou. Vlaky jezdí od Tkalcovské přes Křenovou až po Černovické nábřeží. Ač tato trasa není nijak zvlášť dlouhá, pro děti je kouřící mašinka velká událost, proto doporučujeme aktivity tohoto spolku sledovat a při první příležitosti jízdu parním vláčkem využít.

Stejně tak procházka podél Svitavy zpestřená různorodým programem je skvělý zážitek, který dětem ukáže Brno zase z jiné perspektivy. Po cestě z Maloměřic navíc potkáte spoustu dětských hřišť, zejména v okolí Cacovického ostrova. Festival na nábřeží Svitavy se koná obvykle v půlce srpna.

Leave a Reply