Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Kam v Brně na koupaliště – Rodičem v Brně

Léto v Brně může být příjemné, ale občas i hodně horké. Není proto od věci přinést seznam míst, kam se můžete jít osvěžit. Níže najdete tipy na nejlepší koupání v Brně. Abychom vám usnadnili rozhodování, připsali jsme ke každému koupališti informaci, jak jsme jej vnímali z pohledu rodiče, co spatřujeme jako výhodu a nevýhodu. Zkušenosti jsou platné k roku uvedenému v závorce.

Koupaliště - ikona Riviéra

Tradičním cílem, kam vyrazit v Brně za koupáním, je oblíbené koupaliště Riviéra, které prošlo v roce 2018 rekonstrukcí a o rok později se opravené otevřelo veřejnosti. Riviéra je největší koupaliště v Brně, má tvar slepého ramene řeky a nabízí hodně prostoru a zábavy pro všechny generace.

Vodu si zde užijí jak batolata (na jednom konci voda dosahuje jen ke kotníkům a díky minisplavům je to výborný a zároveň bezpečný prostor pro vodní hrátky), dostatek zábavy tu najdou také malé i velké děti a zároveň dospělí, kteří si chtějí v klidu zaplavat (na druhém konci je hluboký bazén určený plavcům).

Na Riviéře je velký tobogán a patnáctimetrová skluzavka a spousta dalších atrakcí (vodní děla, převracející se kyblíky atd.). Součástí areálu jsou stánky s občerstvením, šatny a uzamykatelné skříňky, bývá tu i stánek s plaveckými potřebami, což se hodí, pokud například zjistíte, že vám chybí nafukovací kruh nebo dokonce plavky. Zároveň je to ale extrémní lákadlo pro děti, které budou samozřejmě potřebovat nafukovacího krokodýla, nebo jinou proprietu do vody :-))

Jedinou nevýhodou Riviéry je, že v horkých dnech sem míří opravdu hodně lidí a v exponovaných časech se tak tvoří dlouhé fronty u vstupu. Máte-li Brno ID, můžete na to vyzrát díky elektronické vstupence. V areálu je několik dětských hřišť, hned vedle koupaliště se nachází dopravní hřiště.

Vstupné na Riviéru:
Celodenní: 200 Kč, děti 6–14 let (+ senioři a ZTP) 100 Kč, děti do 5 let zdarma.
Odpolední zlevněný vstup po 15. hodině (120 Kč dospělý/60 Kč platící dítě).
Rodinné vstupné 350 Kč. (údaje platné v roce 2020)

Doprava na Riviéru:
Autobus 44/84, zastávka Riviéra. Parkování možné podél areálu výstaviště.


Koupaliště - ikona Dobrák

Skvělým koupalištěm pro rodiče s dětmi je koupaliště Dobrák v Králově poli. Také toto koupaliště prošlo rekonstrukcí (v roce 2014). Díky propojení s FunParkem jde o jedno z top brněnských koupališť vyhledávané rodinami s menšími dětmi.

Vstupenkou na koupaliště si zároveň kupujete volný vstup do FunParku, kde najdete trampolíny, skákací hrad, velkou lanovou prolézačku, krytý stan s kuličkami a malováním, minigolf a spoustu dalšího vyžití.

Naše děti Dobrák úplně zbožňují, kolikrát by jim možná stačilo pouze to hřiště 🙂 Bazén je na Dobráku rozdělen na dva oddíly – část pro děti (neplavce), kterou tvoří tři propojené bazény s různou hloubkou a vodními prvky a vedle část pro dospělé. Dělítkem je bar a chill zóna. Výhodou Dobráku také je, že můžete využít blízkost restaurace BUTCHER’s (avšak nikoli v plavkách :-)), nejste tedy v případě velkého hladu odkázání jen na tradiční stánkovou stravu.

Dalším pozitivem je dostatek stínu od stromů na travnatém povrchu a možnost večerního koupání (po 20. hodině). Jako nevýhodu koupaliště spatřujeme fakt, že zde nemají zálohované klíčky ke skříňkám (přístup k nim je potřeba si bez vratky zakoupit) a také ne každému sedne zdejší disco muzika. Také zde chybí nějaká skluzavka nebo tobogán do vody.

Vstupné na Dobrák:
Celodenní: 180 Kč, děti 3–15 let (+ senioři a ZTP) 60 Kč, děti do 3 let zdarma.
Odpolední zlevněný vstup po 14. hodině (120 Kč dospělý/60 Kč platící dítě).
Lehátko možno pronajmout za 50 Kč. (údaje platné v roce 2020)

Doprava na Dobrák:
Tramvaj č. 12, zastávka Dobrovského, případně autobus 67, zastávka Charvatská. Parkování možné přímo u areálu.


Koupaliště - ikona Kraví hora

Dobře známé a dostupné je koupaliště na Kraví hoře. Letní koupaliště přiléhá ke krytému bazénu fungujícímu celoročně, a jedinečný je zdejší výhled na brněnskou dominantu – hrad Špilberk.

Koupaliště na Kraví hoře má také jedno výrazné lákadlo pro děti: jeho součástí je v letních měsících vstup na velké hřiště (jehož my rádi využíváme mimo sezónu, kdy je přístupné volně). Malá nevýhoda je, že hřiště je vcelku dost stranou bazénu, takže ho doporučujeme využít buď na začátku před koupáním nebo naopak na konci po koupání.

Bazény na Kraví hoře jsou vcelku malé, takže při návštěvě koupaliště v horkém dni nepočítejte, že zde budete mít prostor jen pro sebe. Skluzavka v dětském bazénu je dost prudká (že na ní mohou děti od 7 let jsme si bohužel přečetli až po první jízdě). Nabídka občerstvení je standardní stánkového typu.

Vstupné na Koupaliště Kraví Hora:
Celodenní: 150 Kč, děti od 6 let (+senioři a ZTP) 80 Kč, děti do 6 let zdarma.
Odpolední zlevněný vstup po 14. hodině (100 Kč dospělý/50 Kč platící dítě).
(údaje platné v roce 2020)

Doprava na Koupaliště Kraví Hora:
Tramvaj č. 4 na konečnou zastávka Náměstí Míru. Parkování možné na parkovištích v blízkosti areálu.


Koupaliště - ikona Biotop Komárov

Velmi příjemný pro rodinou návštěvu je Biotop Komárov. Najdete ho v areálu Kšírovka, hned vedle je populární Jižanský dvorek se zvířátky a na druhé straně pak nový areál Hopsálkov a také například originální FotbalGolf.

Už lokalita nasvědčuje tomu, že návštěvu koupaliště můžete pojmout jako program na celý cen, protože ve spojitosti s přilehlými atrakcemi se rozhodně nudit nebudete.

Samotné koupaliště je spíše menší, brouzdaliště pro děti má skluzavku, vodní houpačku a stříkající hříbek, ve větším bazénu pak už atrakce nejsou. Zároveň – což jde na vrub tomu, že jde o přírodně čištěnou vodu – je potřeba počítat s tím, že je povrch klouzavější, zejména v hlubší části. Rozhodně tedy doporučujeme boty do vody.

Okolo bazénové části roste příjemná tráva, jen stínu tu zatím mnoho není, ale je možné si vypůjčit slunečník. Jsou tu houpačky a další drobné atrakce, které děti zabaví. Občerstvení zajišťuje jeden stánek.

Vstupné na Biotop:
Celodenní: 120 Kč, děti 6–15 let (+ senioři a studenti) 60 Kč, děti do 3 let zdarma.
Rodinné vstupné 250 Kč.
Odpolední zlevněný vstup po 15. hodině (70 Kč dospělý/40 Kč platící dítě).
(údaje platné v roce 2021)

Doprava na Biotop:
Autobus 49, 50 (zast. Komárov, Kšírova, H. Heršpice)
Autobus 48, 67, AVION (zast. Hněvkovského), odtud kus pěšky.
Dá se dojít i podél řeky od konečné tramvaje č. 12 (Komárov), je to zhruba 10-15 minut cesty ve stínu.
Parkování podél areálu.


Koupaliště - ikona Královopolské koupaliště

Trochu skryté, ale pro rodiny přívětivé, je Koupaliště Královopolská rovněž v Brně-Králově poli. Najdete ho, jak název napovídá, naproti Královopolské strojírně.

Koupaliště se prezentuje jako rodinné, což naplňuje zejména malým Baby parkem. Jde o příjemné dětské hřiště se skluzavkou, houpačkou, lezeckou stěnou, lanovou prolézačkou a píškovištěm. V zadí části areálu jsou pak volně přístupné dvě trampolíny. Vstupenkou na koupaliště si zároveň platíte možnost ukořistit volné lehátko, v bazéně jsou pak dostupné erární vodní hrátky typu mlýnků nebo plavidel. Příjemný je i občerstvovací stánek.

Bazénová část je pro děti a dospělé oddělena pouze úzkým pásem dlažby. K dispozici je tu jedna skluzavka, pro nejmenší je pak stranou vcelku malé brouzdaliště. Nevýhodou koupaliště je rozhodně fakt, že vodní plocha je za hradbou z živého plotu, nelze tedy dohlédnout z deky na hladinu a naopak. Věci je nicméně možné si za zálohu dát do uzamykatelných skříněk. Také cena vstupného je – vzhledem k nevelkému prostoru koupaliště dle našeho názoru vyšší.

Vstupné na Koupaliště Královopolská:
Celodenní: 150 Kč, děti 3–15 let (+ senioři a studenti) 100 Kč, děti do 3 let zdarma.
Rodinné vstupné 450 Kč.
Odpolední zlevněný vstup po 13. a dále po 17. hodině (60 Kč dospělý/50 Kč platící dítě).
(údaje platné v roce 2020)

Doprava na Koupaliště Královopolská:
Autobus 44/84, zastávka Královopolská strojírna. Parkování možné na parkovišti vedle koupaliště před strojírnou.

Leave a Reply