Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Občerstvovník na Holedné – Rodičem v Brně

POZOR! OBČERSTVOVNÍK Z DŮVODU VANDALŮ NA KONCI LISTOPADU 2021 SVOU ČINNOST UKONČIL :-((

Délka trasy: nekratší cesta tam i zpět 2,4 km, ale lze zvolit i jinou cestu např. od Staré dálnice.
Doprava:
Od Staré dálnice
: MHD (autobus 50 a 52, zastávka Stará dálnice) / autem se dá pěkně zaparkovat přímo na vyhrazeném místě před oborou u zastávky autobusu Stará dálnice.
Z Jundrova: lze parkovat na konci ulice Březová v Jundrově kousek od lesa.
Náročnost trasy:  nenáročná
Vhodná pro kočárky: Cesta se dá projet, ale vytlačit kočár do kopce nebude nejlehčí.


Oboru Holedná zná asi každý obyvatel Brna. Nejznámější a nejoblíbenější pro rodiny s dětmi je obora s divokými prasaty a Naučná stezka Holedná. Ne každý ale ví, že na vrcholu Holedné najdete Občerstvovník – samoobslužnou občerstvovací krabici, kde si můžete vzít, na co máte chuť a následně přispějete do kasičky (na účet) tolik, kolik uznáte za vhodné. Nesmíte však zapomenout napsat příspěvek do elektronické vrcholové knihy na www.holedna.cz, protože jen díky ní se správce Občerstvovníku dozví, kolik lidí se tu občerstvilo a zda něco nechybí.

Správce se inspiroval samoobslužnými bary v Jeseníkách, České Kanadě či v Beskydech. Jeho cílem bylo zjistit, zda má projekt založený na férovém jednání lidí šanci i v městském prostředí. Za nás je to opravdu úžasný nápad a děti byly neskutečně nadšeny, když se jim po výšlapu na nejvyšší kopec Holedné objevil poklad v podobě Občerstvovníku. Děti si vybraly lízátko a gumové bonbony. Vyfotili jsme si instrukce a po příjezdu domů v klidu poslali peníze za konzumaci na uvedený účet a zapsali se do elektronické knihy.

Procházka na vrchol je opravdu moc příjemná a vede k ní více cest. My jsme se vydali tou nejkratší cestou, a to z ulice Březové v Jundrově, kde jsme zaparkovali i auto. Takhle cesta bude také nejkratší, pokud budete chtít navštívit rozhlednu, která by měla být na Holedné dokončena oficiálně v prosinci 2020, ale očekává se její dřívější otevření už zhruba v říjnu 2020.

Když budete mít štěstí, potkáte po cestě daňky nebo další lesní zvěř. Cestou budete míjet i přístřešek, kde se můžete posadit a odpočinout si. Kočárek by cestu projel, ale připravte se, že je to hodně do kopce, takže by to bylo hodně namáhavé. Cestu můžete zvolit také přímo z obory Holedná od zastávky Stará dálnice. Tato cesta je 2,6 km dlouhá (vracet se můžete zpět, nebo je možné sejít do Jundrova), starší děti tuto cestu určitě zvládnou, navíc až po závěrečné stoupání vede vcelku nenáročným terénem po asfaltové cestě. Naše cesta z ulice Březové měla tam i zpět 2,4 km.

Moc děkujeme správci Občerstvovníku za tento úžasný nápad a že věnuje svůj volný čas na doplňování občerstvení.

Comment (2)

  • Hanka| 28. 10. 2021

    Dobrý den, bohužel je totálně rozbitý 😟😟

  • Leave a Reply