Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Údolí Bílého potoka – Rodičem v Brně

Délka trasy: 6 km (tam i zpět)
Doprava: autem (zaparkovat na plácku před vjezdem do lesa na cestě z Maršova značené jako cyklotrasa, souřadnice 49.2763867N, 16.3540931E)
Náročnost trasy: nenáročná
Vhodná pro kočárky: ano
Tip: přiberte kola a místní krajinu si prohlédněte ze sedla


Krásná nenáročná trasa se nachází v lesích na pomezí Brněnska a Vysočiny. Podíváte-li se na mapu, zjistíte, že údolí je vlastně na dosah z páteřní dálnice D1, současně si tu ale připadáte jako na konci světa. Z Brna sem dojedete za půl hodiny, místní cesty jsou oblíbené turisty i cyklisty.

Námi vybraná trasa vede z obce Maršov, poblíž ní býval na začátku trasy také Maršovský vodopád na Salašském potoku. Vlivem dlouhodobého sucha je však koryto potoka takřka vyschlé a po vodopádu budete pátrat marně 🙁 Hlavním bodem trasy je osada Šmelcovna, která je oblíbeným cílem pěších i cyklistů. Významným centrem místního života je i hospoda U Čadíků, kde se na začátek cesty můžete posilnit limonádou, pivem, zmrzlinou i něčím menším do žaludku typu klobásy či polévky.

Cesta pak pokračuje podél Bílého potoka lesní stezkou až k rekreačnímu středisku Hálův mlýn, kde najdete příjemné hřiště a v případě hladu či žízně další místo na doplnění energie. Po asfaltce se pak vydáte zpět k neviditelnému vodopádu, k němuž teď přijdete z druhé strany.

Jde o opravdu příjemnou procházku lesní krajinou, kam se rádi vracíme.

Leave a Reply