Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Cyklostezka Šlapanice – Sokolnice – Rodičem v Brně

Délka trasy: 11,5 km tam i zpět
Doprava: 
autem: nejlépe zaparkovat na ulici Nádražní ve Šlapanicích kousek od restaurace Sokec, kde je i veřejné parkoviště.
Autobusem: Autobus číslo 151 ze Slatiny rozcestí vystoupit na ulici Nádražní, nebo trolejbusem č. 31 z Hlavního nádraží zastávka Kalvodova a na cyklostezku si kousek dojet po ulici Nádražní.
Náročnost trasy: velmi nenáročná stále po rovince, vhodné i pro začínající malé cyklisty

Takhle cyklostezka je pro malé děti jak dělaná. Nejen, že je stále po rovince, ale také je zde oproti brněnským cyklostezkám minimum lidí a cesty jsou pěkně široké. My jsme náš cyklovýlet začali na ulici Nádražní u restaurace Sokec, což je velmi dobré a strategické místo. Pohodlně tu zaparkujete auto, u parkoviště je hned jedno dětské hřiště, takže mezitím, co vybalujete kola, si děti mohou pohrát. A také samotná restaurace Sokec je výhoda, kde se na závěr cesty můžete odměnit nějakým občerstvením.

Od parkoviště sjedete cestou z kopce kolem tenisových kurtů, kde se napojíte na cyklostezku Napoleona a pojedete stále směr Kobylnice, Sokolnice. U Ponětovic je pak rozcestí a cyklostezka Napoleona míří přímo do Ponětovic. Ta ale vede kolem silnice, tak tu nevolte a držte se stále vpravo směr Kobylnice. V Kobylnicích na děti čeká velmi pěkné dětské hřiště u restaurace Sokolovna, kde je i občerstvovací okénko. Po odpočinku jsme se vydali směr Sokolnice. Cesta vede stále kolem Říčky, po cestě je i několik možností zastavení na odpočinkových zónách a nechybí ani rybníček, takže je stále co pozorovat a případně si odpočinout. V Sokolnicích jsme pak opět zastavili na jednom moc pěkném hřišti na ulici Zámecká přímo před zámkem. Zde se děti maximálně vyřádily. Nechybí tu lanovka, oblíbený kolotoč a spoustu dalšího.

Bohužel jsme tuhle stezku jeli v době koronaviru, kdy byla zavřená Sokolská bažantnice, protože je součástí domovu pro seniory, jinak bychom určitě šli přes ní.  Zde tedy projet na kole nemůžete, ale potlačit kola ano. Můžete tu zahlédnout různá zvířátka.

Pokud se vám kola tlačit nechtějí, pak se vydejte zpět stejnou cestou jakou jste přijeli.

Trasa je dlouhá krásných necelých 12 km a se zastávkami se ani moc neunavíte a děti si ji maximálně užijí.